Як не купити підробку замість люксового аромату: інструкція для шанувальників онлайн-шопінгу

Як не купити підробку замість люксового аромату: інструкція для шанувальників онлайн-шопінгу

Чи часто ви робите покупки онлайн? Мабуть, на це питання більшість із нас відповість "так". Безперечно, онлайн-торгівля має безліч плюсів: величезний вибір товарів від продавців з усього світу, можливість обирати та купувати в будь-який час та в будь-якому місті, захопливе полювання на знижки, зручні варіанти доставлення.

Але є і певні мінуси: у віртуальному просторі доводиться робити вибір, орієнтуючись на привабливі рекламні фото та схвальні відгуки покупців (ще й не факт, що реальних). Це не традиційний магазин, де будь-яку річ можна роздивитися, протестувати і, якщо виникнуть питання, поспілкуватися з продавцем-консультантом.

Онлайн-покупки це, певною мірою, лотерея. Шукаєте аромат не в перевіреного роками продавця, а на якомусь невідомому сайті-розпродажі, де все по 499 грн? Будьте готові: під виглядом брендового парфуму можна натрапити на дешеву копію. А повернути гроші, які були сплачені шахраям, буде неможливо. Особливо обережними слід бути при купівлі люксової парфумерії всесвітньо відомих брендів. Вона вже багато років утримує лідерські позиції за обсягами підробок.

Тож, якщо ви мріяли придбати оригінальний елітний парфум онлайн, треба дотримуватися певних правил безпеки. Яких саме — розповіли експерти мережі мережі BROCARD, яка вже більш як 25 років спеціалізується на продажі парфумерії класу люкс.

Не вірте рекламі, яка обіцяє дорогі елітні парфуми за фантастично низькою ціною

Фрази на кшталт "Парфумерія із Франції за собівартістю", "Розпродаж залишків розбитого складу елітної парфумерії", "4 парфуми за ціною 3" повинні діяти як червоні прапорці. Не може флакон Estee Lauder коштувати 499 чи навіть 699 грн. Точніше, може, якщо зі славетним ароматом його пов’язує лише назва на флаконі.

Інколи десь маленьким літерами на сайті люб’язно попереджають, що за такою ціною йдеться про "репліку" оригінального аромату. Втім, така копія матиме сумнівну якість, попереджають експерти BROCARD. Але здебільшого у флаконі "Діор", придбаному "зі знижкою 90 %", низькоякісна рідина, зроблена десь у Туреччині або в Одесі.

Ніколи не купуйте парфуми "на розлив" або "на розпив"

Розливна парфумерія — цю нібито вигідну схему активно використовують продавці фейку. Для недосвідченого покупця у шахраїв є легенда: якщо ви не готові платити за оригінал, пропонуємо спробувати по більш вигідній ціні копію, виготовлену по ліцензії (звісно ж, дуже якісну). От тільки виробники легендарних брендів будуть щиро здивовані, якщо почують про такі пропозиції. Припустити, що вони дозволять комусь іншому виготовляти свої дорогоцінні шедеври у хтозна яких умовах, невідомо з яких компонентів, щоб потім хтось десь продавав їх за недорого — фантастика.

У соціальних мережах, особливо в Instagram, можна знайти також пропозиції придбати парфуми "на розпив". Продавець купує велику посудину з ароматом, а потім розподіляє його в мікродозах між покупцями. Аргументація досить логічна: якщо ви не впевнені, чи сподобається вам новий аромат, або бракує грошей на флакон 100 мл улюбленого парфуму, купуйте пробники на 2-3 мл. Так можна і гроші заощадити, і цілу колекцію різних ароматів зібрати. Але хто, як і за яких санітарних умов це робить і чи дійсно йдеться про оригінал — велике питання. Краще не ризикувати.

Робіть покупки тільки в перевірених онлайн-магазинах

Право на продаж елітної продукції світових брендів вибороти дуже не просто. Для цього компанія має виконати цілу низку суворих вимог виробника. Треба пропрацювати на ринку не один рік, мати не тільки онлайн-, а й офлайн-магазини, штат професійних консультантів, підготовлених за участю представників брендів, забезпечити транспортування та зберігання продукції з дотриманням певного рівня температури на вологості. Тож завжди звертайте увагу на сайт, на якому знайшли омріяний продукт. Чи має він, наприклад, фізичний магазин, куди можна завітати особисто та отримати консультацію. Якщо це, скажімо, BROCARD.UA, причин для хвилювання немає. Ця мережа працює на ринку України більш як 25 років і має магазини практично в кожному великому ТРЦ у всій країні.

Мережа BROCARD представлена не тільки онлайн, а й офлайн. Джерело: brocard.ua
Мережа BROCARD представлена не тільки онлайн, а й офлайн. Джерело: brocard.ua

Якщо ж "суперпропозиція" веде на онлайн-магазин із дивною назвою на кшталт bystock.me, односторінковий сайт або створений на безоплатному домені типу in.ua чи домені-конструкторі Tilda, WIX краще просто його закрити. А ще існує безліч акаунтів, створених у соціальних мережах, які виглядають як відомі онлайн-магазини, але не мають до них жодного відношення. Сьогодні такі парфумерні майданчики є, а завтра їх уже немає. Тож повернути товар, який виявився підробкою, або гроші жодних шансів.

Окрема порада

Звертайте увагу на оформлення сайту. Якщо сторінка виглядає неякісно, у контактах зазначено лише телефон, а точної адреси продавця немає, можна з упевненістю сказати, що ви зіткнулися із шахраєм. Ліцензовані інтернет-магазини, що продають товари провідних світових брендів, зобов’язані надавати своїм клієнтам якісну інформаційну підтримку та бути доступними офлайн. Тут ви завжди зможете отримати відповіді на всі свої запитання. До речі, на офіційних сайтах, таких як BROCARD.UA, також проводяться розпродажі зі знижками, які іноді сягають 50-80 %. І тут ви точно знайдете оригінал!

Головне сьогодні