Попит на інженерів стрімко зростає: які спеціальності найбільш затребувані в Україні
Ринок праці демонструє тенденції до збільшення попиту на інженерів та кваліфікованих робітників із професійно-технічною освітою.
Про це свідчать результати дослідження Київської школи економіки, проведеного навесні цього року, передають в Міносвіти.
Дослідження базується на даних з Єдиного порталу вакансій та опитуваннях HR-директорів і керівників компаній у сферах промисловості, енергетиці та інших галузях.
Згідно з висновками дослідження, найбільший попит зараз спостерігається на інженерів. Комп’ютерні інженери та інженери-електрики є найбільш затребуваними фахівцями.
Високий запит також спостерігається на спеціалістів у галузі електроніки, автоматизації, механічної та хімічної інженерії.
Слюсарі, електромонтери, електрики, техніки та оператори котелень також мають високий попит. Найбільший дефіцит таких фахівців спостерігається в Києві, Львівській та Дніпропетровській областях.
Попит на співпрацю з університетами та профтехами
Компанії активно зацікавлені у стажуваннях, спільній розробці освітніх програм та гостьових лекціях. Найбільший інтерес у підприємств до магістрів, проте основними бар'єрами для такої співпраці залишаються низька якість освіти та бюрократія.
Серед компаній є запит на збільшення кількості програм дуальної освіти в закладах професійно-технічної освіти (ПТО).
Таким чином ринок праці в Україні орієнтований на розвиток інженерних спеціальностей та кваліфікованих робітників, але значним викликом залишається якість підготовки фахівців у навчальних закладах.
Раніше ми розповідали, що у 2024 році сім професійно-технічних училищ України приєдналися до пілотного проєкту, в рамках якого запроваджують нову освітню програму – "Оператор цивільних дронів". З його реалізацією українським освітянам допомагає представництво ЄС.