Чорна каса Інституту раку. Як заробляють на онкохворих

Чорна каса Інституту раку. Як заробляють на онкохворих

Нещодавно в Національному інституті раку сталося кілька гучних скандалів.

Спочатку стало відомо, що всупереч публічним заявам лікарку, яка відмовилася лікувати ветерана АТО, бо той "вбивав братський народ, повернули на роботу та навіть підвищили.

Незважаючи на офіційну заяву директора Інституту, що Ганну Губареву звільнили за неетичну поведінку, виявилося, що натомість її зробили секретарем комісії з етики! Звільнили її вдруге виключно через особисте втручання в.о. міністра охорони здоров'я.

Виявилося, що головним "антикорупціонером" в інституті та за сумісництвом заступником директора призначили колишнього прокурора з Вінницької області, який п'яним влаштував масштабне ДТП в Києві.

Але це лише вершина айсберга, в той час коли в лікарні відбуваються набагато страшніші речі - здирництво, побори з пацієнтів, ведення паралельних кас та родичі, які виграють "підряди" в Інституті.

Чорна або паралельна каса Інституту раку

Часто пацієнти навіть публічно жаліються, що в держклініці платити треба за все – від заведення картки в реєстратурі до МРТ, чи будь-якого обстеження.

У цей же час керівництво Інституту не те що не відхрещується від платних послуг, а каже, що вимагання грошей в пацієнтів – це надання благодійної допомоги, вірніше "здійснення благодійного внеску в добровільному порядку".

От тільки дивним чином більшість "благодійних" внесків від пацієнтів, які начебто потім витрачаються на необхідні матеріали, нікуди не потрапляють.

За останні півроку Інститут раку "заробив", а вірніше отримав "добровільних внесків" від пацієнтів на 613 тисяч гривень, які офіційно пішли на держрахунок закладу.

242 тисячі гривень у першому кварталі та 371 тисяч гривень в другому.

Це означає, що в середньому в день Національному інституті раку з пацієнтів збирають офіційно, тобто те, що проходить по касі – 3400 гривень. Це в той час, коли пацієнти пишуть, що лише одне МРТ коштує 2900.

Ось так виглядає "журнал" запису пожертв, які потім офіційно проходять "по касі", якщо вірити листу директорки Інститут раку Олені Колеснік.

Ось, наприклад, запис за 24 травня 2018 року, коли начебто було здійснено "благодійний внесок".

2900 грн за МРТ ніхто не отримував, та, судячи з усього, взагалі за цілий день не було проведено жодного МРТ.

Середній недобровільно "благодійний" внесок складав 20 гривень, а за цілий день Інститут офіційно отримав 2015 гривень благодійних внесків.

Кожна сума за травень підтверджується не лише "чорною касою" – зошитом в клітинку – але й офіційними переказами Інституту раку на свій казначейський рахунок. 1648 гривень за 23 травня, 2015 гривень за 24 травня.

В яку ж касу тоді йдуть всі інші внески, які збирають з онкохворих пацієнтів, про які пише в своєму листі директор Інституту раку Олена Колеснік?

Десятки, можливо, і сотні тисяч гривень виходить осідають в кишенях "збирачів" благодійності.

Система налагоджена чітко, все до копійки записується, стільки, скільки треба проходить офіційно.

Закупівлі Інституту

Ми вже писали, як Інститут раку в обхід прозоро "роздерибанив" 10 мільйонів гривень на інформатизацію закладу.

Тоді за тиждень до нового року інститут закупив послуг та товарів у компаній з однаковою адресою.

Підписи на документах ставили директор Інституту Олена Колеснік та дві представниці тендерного комітету.

Це екс-головний бухгалтер, звільнена після скандалу з переплатою на ліках Світлана Сахно та головний юрист-консульт Анна Маркіна (дівоче прізвище Загорна).

Батько члена тендерного комітету та юриста Інституту раку Маркіної ФОП Загорний, а після його смерті і її мати ФОП Загорна справно виграють тендери в самому інституті, незважаючи на конфлікт інтересів.

"Нова команда" Директорки Інституту раку

Нова команда Олени Колеснік, директорки Інституту раку, вражає.

Але її заступник – екс-прокурор, який п'яним влаштував масштабне ДТП – не єдиний у ній. Наприклад, його дружина Анастасія Головко (дівоче прізвище Носова) – менеджер зв'язків з громадськістю Інституту.

У неї ціле агентство, яке займається комунікаціями та репутаційним менеджментом – NoProblem Agency.

Раніше у них з чоловіком був фонд – "Люди доброї волі", який зараз має офіційний договір з Інститутом раку.

Щоправда, фонд переписали нещодавно на тещу прокурора –­ Носову Маргариту Петрівну.

Схоже, дружина не єдина, хто допомагає "відбудовувати" Інститут раку.

На цьому фото Анастасія Головко разом з уже колишнім заступником директора Інституту раку – Максимом Дудко (крайній справа).

Він звільнився через тиждень після перерахування коштів за контрактами на 10 мільйонів гривень, "роздерибаненими" на автоматизацію.

В Інститут на посаду заступника директора прокурора Головко привів саме Дудко.

Він знайомий з Головками не перший день, оскільки ще за рік до роботи в Інституті, куди він прийшов в 2017 році, Анастасія Головко постила фото з ним в соцмережах.

В Інституті раку все добре, тільки не у пацієнтів, а у адміністрації.

У них є держклініка, держобладнання та навіть безкоштовні ліки і можна просто користуючись безкоштовно усім цим, класти величезні кошти собі в кишеню.

Процес збору недобровільних "благодійних" внесків налагоджений чудово, але замість того, щоб витрачати їх на витратні матеріали чи навіть оновлення клініки, за них купують автопарки керівництва Інституту.

В декларації директорки, яка минулого року була визнана жінкою тисячоліття разом із нардепом та дружиною генпрокурора Іриною Луценко, три джипи Volvo.

А пацієнти і далі продаватимуть найдорожче та збиратимуть цілими родинами на 1 курс лікування чи операцію.

Бюджет Інституту раку – 287 мільйонів гривень на рік. З них на закупівлю ліків – 168 мільйонів на 2018 рік.

На 112 мільйонів Інститут закуповує ліків сам, ще на 54 мільйони – постачає МОЗ.

За рік у клініці лікують близько 20 тисяч пацієнтів.

Це 8400 гривень на одного пацієнта на рік лише на ліки.

На ліки, які щороку мали б потрапляти пацієнтам.

Але онкохворі не те, що не отримують цих ліків, вони ще й за все інше в окрему касу доплачують.

Реклама:

Головне сьогодні