Гомофобія на експорт: як Росія розпалює ненависть в Україні

3217
3 березня 2019

Наприкінці лютого в Україні проходили пам’ятні заходи, присвячені п’ятій річниці трагічних подій на Майдані Незалежності під час Революції гідності.

П’ять років тому під час лютневих протестів силовиками було вбито більше сотні мітингувальників. Та й досі ця справа залишається нерозслідуваною.

Так само, як і використання Росією ЛГБТ з метою розколу українського суспільства.

Реклама:

Стратегія залякування громадян геями, лесбійками та іншими представниками цієї спільноти була запущена одночасно із технологією розколу українського суспільства на умовний "схід" та "захід", де проукраїнізації, євроінтеграції та вступу в НАТО протиставлялися ідеї Митного союзу та братських стосунків з Росієї і Білоруссю.

Зокрема, саме тоді в суспільному просторі з’явилися такі організації, як "Любов проти гомосексуалізму" та "Український вибір".

Вони розгорнули масову агресивну кампанію проти ЛГБТ-представників: фейкові ЛГБТ-протести та псевдо-гей-паради були організовані на Майдані незалежності з однією метою, аби спровокувати сутички з праворадикалами і тим самим розколоти Майдан та відвернути західну спільноту від його підтримки.

Тоді, на щастя, сутичок вдалося уникнути завдяки оперативному втручанню ЛГБТ-активістів.

Пізніше цей інцидент розглядався в рамках парламентського розслідування подій під час Революції гідності. І було встановлено, що такі псевдо "ЛГБТ-провокації" були організовані російськими агентами ФСБ в кооперації з працівниками СБУ.

Фото з фейкового гей-параду на Бесарабській площі, січень 2014 року, Київ

Проросійські агенти впливу в Україні (числені недержавні організації, експерти та політики) активно залякували українців різними міфами про ЛГБТ, наприклад, стверджуючи, що після підписання угоди про асоціацію з ЄС дітей з гетересекуальних пар будуть забирати на користь гей-пар.

Реклама:

Росія задіяла цілу низку інструментів – від політичного лобіювання до масштабних медіакампаній в метро та на вулицях міст-мільйонників, – аби створити загрозливий "гейський" образ Заходу.  

Експерти та ЛГБТ-активісти від початку розгортання анти-ЛГБТ-руху зауважили, що він занадто добре організований та скоординований.

Виявилося, що всі його гілки мають єдиний центр управління, і він знаходиться в Москві.

Наприклад, хостинг та домен сайту організації "Любов проти гомосекскуалізму" попри українське позиціонування, має московську прописку, а засновник організації "Український вибір" є кумом президента Росії Владіміра Путіна.

Звичайний збіг? Навряд чи!

Така діяльність, спрямована на розкол українського суспільства та підрив державності України, так і не була розслідувана.

Без політичної волі ця справа припадатиме пилом забуття. Хоча експерти, українські правозахисники та ЛГБТ-активісти вказують на безпосередній слід Москви.

Потрібно визнати: Росія експортує у світі не лише газ, а й гомофобію.

І війна в Україні – лише один з елементів наступу її на демократичний світ. Ми вже стали свідками, як Росія експортувала анти-ЛГБТ-політику в цілу низку країн Східної Європи та намагається спекулювати на демократичних цінностях з метою розколу та руйнації Заходу.

Перед усім демократичним суспільством нині стоїть глобальний виклик: чи зможемо ми дати відповідь Росії на її політику руйнації демократичних цінностей та засилля ненависті?

А від цього безпосередньо залежить, в якому світі ми житимемо завтра.

Дуже хочеться вірити, що у ньому пануватимуть повага, любов та прийняття.

Богдан Глоба, лідер першої української ЛГБТ організації в США ProudUkraine, спеціально для УП.Життя

Вас також може зацікавити:

Міські ради проти ЛГБТ: як депутати вимагають християнських цінностей 

Коли син – гей: два дні з мамами ЛГБТ-дітей, які приїхали на Київпрайд Реклама: