Королівські весілля: сукні справжніх принцес. Фото
Королівське весілля - подія завжди неординарна і вельми очікувана. Крім того, що підготовка, процедура і навіть найдрібніші деталі королівського весілля мають відбуватись за протоколом, в сучасному світі організатори дійства несуть ще й моральну відповідальність перед своїми підданими за розмах свята.
Тож інколи серед королівських шлюбних обрядів ми бачимо доволі скромні церемонії, а часом і розмашисті пишні гуляння по декілька днів. Комусь з осіб блакитної крові доводиться зрікатися титулу заради кохання, а хтось, навпаки, отримує цей титул нашвидкуруч.
"Українська Правда. Життя" розглядає найдивовижніші весільні союзи королівських осіб та, зокрема, як же виглядають справжні королівські весільні сукні.
До слова, моду на білі сукні запровадила саме королева Вікторія, чиє весілля з принцом Альбертом відбулося 10 лютого 1840 року. Сучасне життя вже важко уявити без подібної традиції, а наречені того часу вбиралися у сукні довільного кольору, але не білого.
Тоді білий колір вбрання молодої символізував скоріше статок і багатство, адже не кожна наречена могла собі дозволити білу сукню лише на один день у житті.
Весілля короля Едварда VIII і Уолліс Сімпсон - "Серцю не накажеш!"
3 червня 1937 року, Франція, Шато-де-Канде
Королю Великої Британії та Ірландії Едварду VIII довелося зректися престолу після недовгого царювання, щоб одружитись з американкою Уолліс Сімпсон, двічі до того бувшій заміжньою. Уряд Великої Британії не давав згоди на подібний шлюб. Едвард при цьому заявляв, що "знаходить неможливим... виконувати свої обов'язки короля без допомоги і підтримки жінки, яку кохає".
Король Едвард VIII і Уолліс Сімпсон |
Звістка про зречення стала світовою сенсацією. Пізніше принцові від народження було присвоєно титул герцога Віндзорського.
Шлюбна церемонія відбулася у Франції, адже принцу було заборонено відвідувати Британію без запрошення. Наречена була вдягнена в охайну блакитну сукню з брошкою, а святкування довелося провести вельми скромне - всього на 16 гостей. Формально весілля не відноситься до королівських.
Пара прожила разом красиве публічне життя, а поховано подружжя таки на території Англії.
Весілля королеви Елизавети ІІ та Філіпа Маунтбеттена - "діамантове весілля".
20 листопада 1947 року, Велика Британія, Вестмінстерське абатство
Майбутня королева Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Елизавета ІІ, тоді ще 21-річна принцеса, вийшла заміж за 26-річного герцога Единбурзького Філіпа, принца Датського і Грецького, який доводився їй за чотириюрідного брата. Дехто виступав проти цього одруження через те, що принц Філіп був православним, не мав грошей, а його сестри вийшли заміж за німецьких принців-прихильників нацистів.
Фото можна подивитися тут
На весільну церемонію було запрошено близько 2,5 тисяч поважних гостей. Вінчальне вбрання створив дизайнер Норман Хартнелл, офіційний кравець британського королівського двору. Наречена була вдягнена у пишну гаптовану сукню з довгими рукавами, довга мережана квітами фата кріпилась на королівську тіару, а шию прикрашало подвійне намисто з перлів.
Вже наступного року у них народився первісток - принц Чарльз, а згодом - і донька принцеса Анна.
Нещодавно монархічна пара відсвяткувала "діамантове весілля" - 60-ту річницю подружнього життя.
Весілля князя Реньє ІІІ та Грейс Келлі - "як у кіно".
18-19 квітня 1956 року, Монако, Собор Святого Миколая
Оскароносна голлівудська актриса познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком князем Монако Реньє ІІІ в Монте-Карло на зйомках фільму.
На князівське весілля завітало 600 осіб, серед яких численна кількість голлівудських зірок. Святкування затягнулося на два дні: спочатку відбулась громадянська церемонія, а вже наступного дня - публічне церковне вінчання, після чого Грейс стала княгинею і відмовилась від подальшої кінокар'єри.
Реньє ІІІ та Грейс Келлі |
До пишного весілля Грейс підготувала вишукану сукню із закритим верхом з рукавами та коміром-стійкою зі старовинного 125-річного мережива та спідницею з підкресленою тонкою талією, на яку пішло 25 метрів шовкової тафти. Середньої довжини фата нареченої, розшита перлами, обрамляла обличчя. В руках Грейс тримала маленький букетик із білих конвалій.
Весільне вбрання Грейс Келлі від штатного дизайнера з голлівудської кінофабрики Хелен Роуз, опинилося на першому місці в рейтингу найбільш елегантних суконь всіх часів і народів за версією Daily Mail.
Через 26 років подружнього життя і народження трьох дітей, княгиня Грейс загинула внаслідок тяжких травм, отриманих після автокатастрофи. Князь Реньє ІІІ дожив до 82 років, так і не діждавши весілля свого престолонаступника - сина Альбера ІІ.
Весілля принцеси Маргарет та Ентоні Армстронг-Джонс - королівське розлучення.
6 травня 1960 року, Велика Британія, Вестмінстерське абатство
Шлюбна церемонія Принцеси Великої Британії Маргарет та фотографа Ентоні Армстронга-Джонса, нащадка дрібного дворянського роду, відбулася у Вестмінстерському абатстві за 13 років після одруження її старшої сестри королеви Елизавети ІІ. Це було перше в історії весілля, яке транслювалося по телебаченню.
Принцеса Маргарет та Ентоні Армстронг-Джонс |
Наречена була вбрана у модну приталену сукню з обшивами та без оздоблень, окантовану пишну фату вінчала корона.
До того принцеса розірвала стосунок з розлученим капітаном військово-повітряних сил Великої Британії, інакше їй довелося б зректися королівського титулу. Зате законний чоловік принцеси отримав титул графа Сноудонського.
У 1978 році пара все ж таки розлучилася, що стало справжнім шоком для громадськості і першим публічним розлученням за 400 років правління династії з часів короля Генріха VIII.
Весілля короля Іорданії Хусейна Бен Талала та Елізабет Наджиб Халебі - найскромніше королівське весілля.
15 червня 1978 року
Шлюб короля Іорданії Хусейна Бен Талала з американкою Елізабет Наджиб Халебі (королевою Нур) був четвертим і останнім.
Наречена обрала сукню від Діор, скроєну за модними тенденціями того часу, а в руках тримала гілочку білої орхідеї.
Церемонія пройшла з дотриманням мусульманських традицій і на диво скромно, обмежившись розрізанням весільного торту. Канал CNN назвав весілля найскромнішою королівською шлюбною церемонією усіх часів.
Фото можна поживитися тут
Весілля принца Чарльза та Діани Френсіс Спенсер - "весілля століття".
29 липня 1981 року, Велика Британія, собор святого Павла
Не зважаючи на формально некоролівське походження, в Діані текла королівська кров через незаконнонароджених предків.
На весіллі були присутні рекордні 3,5 тисячі гостей, а трансляцію подивились близько 750 мільйонів глядачів. Репортери називали церемонію "весіллям століття".
Принц Чарльз та Діана Френсіс Спенсер |
Дизайнерами сукні Леді Ді стали британські дизайнери Девід та Елізабет Емануель. Сукня для принцеси була зшита з шовкової тафти кольору слонової кістки, прикрашена мереживом, гаптуванням, лелітками та дрібними перлами. За нарядом тягнувся 8-метровий шлейф. Але родзинкою стали рукава-буфи і спущена на обличчя вуаль з-під фамільної тіари роду Спенсерів. Оголошена вартість вбрання Діани - 9 000 фунтів.
Стосунки подружжя розладналися вщент через зв'язок Чарльза з Каміллою Паркер Боулс, що не припинявся. З 1992 року подружжя офіційно жило нарізно. Той рік королева Єлизавета ІІ називала своїм "нещасливим роком".
А розлучилась пара через чотири роки - за рік до загибелі принцеси Діани.
Весілля принца Едварда і Софії Різ-Джонс - весілля доброї слави.
19 червня 1999 року, Велика Британія, Віндзорський замок
Молодший син Єлизавети ІІ та Софія Різ-Джонс обвінчались у каплиці святого Георга у Віндзорі. Весілля вирізнялось тим, що не мало під собою жодного скандалу, пройшло спокійно, а наречена була прийнята королівським двором.
Фото можна поживитися тут
Дизайнером сукні молодої з V-подібним вирізом стала Саманта Шоу, а шийну прикрасу з хрестиком з білих та чорних перлів було виготовлено за ескізом самого нареченого. Жених залишив лави армії, тому на церемонії був вдягнений у цивільне.
Весілля принца Чарльза та Камілли Паркер-Боулз - роман всього життя.
9 квітня 2005 року, Велика Британія, Віндзорський замок
Вже вдруге Чарльз, принц Уельський, стає до вівтаря. Цього разу з уже розведеною Каміллою Паркер-Боулз, зв'язок з якою не було перервано навіть у першому шлюбі принца. Подейкують, що на початку 70-х років кандидатура Камілли не влаштувала батьків принца.
Камілла обрала блакитно-сірий із золотом наряд, адже білу сукню для другого шлюбу вдягати було б неприйнятно. Доповнити образ був покликаний дивовижний золотистий капелюшок від Філіпа Трейсі.
Чарльз та Камілла Паркер-Боулз |
Королева не була присутня на муніципальній реєстрації шлюбу, а формальним приводом для примирення монархічної родини стало благословення подружжя архієпископом Кентерберійським. Майже 30-річний роман отримав щасливий кінець.
По шлюбі Камілла отримала всі титули принца, але в житті вважає за краще не користуватися титулом принцеси Уельської.
Весілля принца Хокона та Метте-Маріт Тьєссем Хойбі - "Попелюшка" нашого часу.
25 серпня 2001 року, Норвегія, Осло
Перед тим, як стати принцесою Норвегії, Метте-Маріт працювала офіціанткою, встигла побувати дружиною ув'язненого за зберігання наркотиків чоловіка та мала 4-річну дитину. Король довго не погоджувався на такий шлюб сина, але зрештою весілля на 750 поважних гостей з титулованих родин таки відбулося.
Принц Хокон та Метте-Маріт Тьєссем Хойбі |
Це було перше в історії Норвегії весілля, на якому була присутня дитина одного з молодих. Наречена була вбрана у білу сукню з вирізом та довгим шлейфом від дизайнера Уве Хардер Фінсет, скроєну по моді початку минулого сторіччя на зразок весільної сукні бабусі молодого, фату довжиною 6 метрів, та діамантову діадему - подарунок короля та королеви. А принц вдягнув за протоколом військовий мундир з відзнаками.
По весіллю Метте-Маріт отримала титул кронпринцеси і вже встигла народити принцові Норвегії дочку.
Весілля принца Феліпе і Летиції Ортіс Рокасолано - зміна стандартів.
22 травня 2004 року, Іспанія, кафедральний собор Санта Марія ла Реал де ла Альмудена у Мадриді
Окрім того, що наслідний принц обрав собі за наречену журналістку не королівської крові, Летиція за шість років до того вже мала досвід одруження. Попри обурення двору, це не завадило їй отримати титул принцеси Астурійської, а півтора мільярдам глядачів подивитися шлюбну церемонію у прямому ефірі.
Феліпе і Летиція Ортіс Рокасолано |
Наречена вдягнула білу сукню іспанського дизайнера Мануеля Пертегаса з високим коміром з гаптованими квітами та колосками та п'ятиметровим шлейфом, який допомагали нести дві фрейліни. Голову молодої прикрашала платинова з діамантами діадема.
Це було перше королівське весілля за майже сто років, яке пройшло в столиці Іспанії.
Весілля принцеси Саяко та Йосікі Курода - японська вірність традиціям.
15 листопада 2005 року, Японія
Японській принцесі довелося таки зректися титулу і престолу заради кохання до простолюдина. Зі своїм обранцем принцеса була знайома ще з дитинства. Після заміжжя вона взяла прізвище чоловіка і стала жити як звичайна підданка та дружина.
Фото можна поживитися тут
Тим не менше, на весіллі були присутні всі члени імператорської родини, а придане молодої склало 1 млн. 300 тис. доларів.
Для громадянської церемонії одруження наречена вбралася у довгу парчеву сукню без оздоб з білого шовку, доповнивши образ намистом із перлів та білими рукавичками. А вже на бенкеті на 130 осіб Саяко з'явилась у кремово-золотому кімоно своєї матері.
Весілля принцеси Вікторії та Деніела Вестлінга - королівська вседозволеність.
19 червня 2010 року, Швеція, Стокгольмський собор
Хоча всі були доволі здивовані вибором наслідної принцеси Швеції Вікторії, весілля зі своїм бувшим тренером по фітнесу таки відбулося.
Весілля принцеси з нетитулованим чоловіком було погоджено з урядом Швеції, тому Вікторія не втратила свого престолу, а Деніел отримав титул Принца Шведського та герцога Вестерготландского.
Вікторія та Деніел Вестлінг |
Церемонія виявилась найбільш численною з часів одруження Чарльза та Діани. Привітати пару зібралось до двох тисяч гостей, серед яких багато коронованих осіб Європи. Їхнє весілля визнано найпишнішим серед одружень нового часу.
На кронпринцесі була абсолютно біла шовкова сукня з відкритими руками від Par Engsheden. Чоло Вікторії прикрашала золота тіара матері з перлами.
Фото з Flickr (thefoxling, mandysroyalty, coffeywong, thefoxling, Waxbitch, kjk76_90, tibimages), АР.