YouTube через скарги "1+1" банить українськомовний канал, який критикує серіали

Катерина Хорощак — 22 січня 2021, 12:27

Українськомовний YouTube-канал Geek Journal, який оглядає фільми та серіали, можуть заблокувати назавжди, оскільки на нього поскаржився канал "1+1" 4 рази із 3 можливих.

"1+1" скаржився на відео Geek Journal, в яких автор критикував канал та його продукти виробництва, зокрема серіали "Школа" та "Чорний ворон".

Про це повідомив автор YouTube-каналу під псевдонімом Тайлер Андерсон.

"Я вбачаю буквально в цьому наступ на свободу слова, тому що не було жодних проблем у наявності їхнього контенту у відосах дворічної давності. Але коли ти починаєш говорити їм в очі правду, не виходить у них це терпіти, їм це не подобається", - розповів Андерсон у відео.

Формально "1+1" скаржився порушення авторських прав у відео, в яких використовували шматки відеоконтенту каналу.

Проте, за словами Тайлера Андерсона, він використовував частини відео з "1+1" в рамках політики YouTube.

Йдеться про принцип "fair use" (сумлінне використання). Він дозволяє використання захищених авторським правом матеріалів без необхідності попереднього отримання дозволу у власника авторських прав.

Це можливо доти, доки відео сприяє "прогресу науки та корисних мистецтв".

Завдяки цьому YouTube-блогери можуть створювати оглядовий контент.

Тайлер Андерсон стверджує, що ситуацію так не залишить і подаватиме апеляцію і буде оскаржувати "страйки", "котрі були закинуті попри "fair use".

"Повторюсь, що відео 2-3 річної давності їм до вчора не заважали геть ніяк.

Як наслідок, ютуб може прийняти наше оскарження і страйки знімуть.

За гіршим сценарієм, плюси будуть впроваджувати липку цензуру до кінця і діло буде йти в суд.

Але ми прекрасно розуміємо, що для ютубу ми є нулем без палки, тож прошу про всяк випадок підписуватись і на Geek Gournal, а раптом Ютубівська адміністрація поведеться на циферки і подумає,що ми таки не медіапшик?", - пише Андерсон.

Користувачі у соцмережах запустили флешмоб на підтримку каналу під хештегом #savegeekjournal.

В "1+1" вже відреагували на ситуацію.

Там стверджують, що принцип fair use "не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію".

"У відповідь на заяву автора YouTube-каналу Geek Journal щодо упередженості Групи 1+1 media у блокуванні інтернет-контенту, інформуємо, що 1+1 media виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на усіх майданчиках...

Група 1+1 media відкрита до діалогу з авторами каналу Geek Journal та запрошує команду на зустріч з метою ознайомлення з правилами щодо використання авторського контенту на YouTube та обговорення ситуації, що склалася", - повідомили в "1+1".

YouTube-канал Geek Journal "Українська правда. Життя" рекомендувала як один з тих, які варто дивитися в українськомовному YouTube.

Канал допомагає краще розбиратися у сфері кіно та бути в курсі новин індустрії.

Вас також може зацікавити:

30 україномовних Youtube-каналів на будь-який смак. ДОБІРКА

Клава Кока, MORGENSHTERN, "Холостячка": що дивилися в Україні на YouTube в 2020 році

Хто вона – українська співачка з Польщі Сусанна Яра, яка збирає мільйонні перегляди у YouTube

20 YouTube-каналів для дітей: україномовні розвиваючі відео. ДОБІРКА

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні