8 балетних подій листопада, на які варто потрапити

427
2 листопада 2021

Балет – чудовий варіант проведення холодного листопадового вечора.

І хоч у столиці відвідування театрів стало можливим лише для вакцинованих гостей, осінній балетний репертуар заслуговує стати ще однією причиною отримати щеплення та насолодитись прекрасною виставою.

Від початку місяця Національна опера України та Київський муніципальний академічний театру опери і балету для дітей та юнацтва радують шедеврами.

Ромео і Джульєтта

4 листопада, Національна опера України

Є одразу дві причини переглянути цю постановку.

Перша –  унікальне прочитання Шекспіра авторства неперевершеного балетмейстера Анатолія Шекери. У 1991 році рішенням ЮНЕСКО ця вистава була визнана кращою інтерпретацією Ромео і Джульєтти.

Прекрасність постановок Шекери у тому, яку увагу він приділяв кардебалету. Він старався, щоб кожен танцівник мав свій характер, щоб балет був не колективом окремих "зірок", а гармонійним колективом-зіркою.

Кардебалет у Шекери став носієм епічного початку, перестав бути традиційним фоном, антуражем. Це дуже відчувається і у Ромео і Джульєтті.

Як солістка опери, яка зокрема пройшла через кардебалет, можу з упевненістю сказати – така увага до кардебалету помітна не лише глядачу, але й дуже позитивно впливає на артистів.

У цій виставі особливу увагу варто звернути на танок лицарів, який своїм тоном, характером, грубістю жестів дуже чітко передає взаємини сім’ї Монтеккі і Капулетті.

Друга і не менш важлива причина вже зараз купувати квитки на Ромео і Джульєтту – її зіркові солісти – народні артисти України Катерина Кухар і Олександр Стоянов.

 

Аладдін

6 та 7 листопада, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва

Цю захоплюючу східну казку ми знаємо ще змалку – історія кохання принцеси Жасмін та бідного хлопця Аладдіна.

На сцені театру казку про силу дружби, здатної подолати будь-які перешкоди дорогою до свого щастя, розкажуть мовою хореографії.

Балет поєднує в собі класичну та сучасну хореографію, а також різні стилі та техніки, прикрашені елементами східних танців. Справжня феєрія, яка не залишить байдужим жодного глядача.

Ідеально для сімейного походу в театр – постановка йде як у денний, так і у вечірній час.

Лебедине озеро

6 листопада, Національна опера України

Вистава, яка завжди актуальна і завжди "в моді". В Національній опері Лебедине озеро йде у двох сценічних редакціях – Анатолія Шекери і Валерія Ковтуна.

Утім, плануючи похід на цю виставу важливо знати інше. Всесвітньо відомий вихід лебедів у другому акті, "біле" адажіо, танець маленьких лебедів, знамените велике "чорне" адажіо у третьому акті у всіх театрах світу, як "Отче наш" виконуються за хореографією великих Маріуса Петипа і Льва Іванова, які поставили цей шедевр ще у 1894 році.

Адже "маленьких лебедів" змінити неможливо – це вже світова класика балету.

Тому приходячи на балет, ви торкаєтеся історії мистецтва, створеної багато років тому геніями, яких досі ніхто не може перевершити. Поставлена маса нових сучасних балетів, але глядачі все одно йдуть на Лебедине озеро, яке перебуває поза часом.

Тим паче, що солістами листопадової постановки будуть неперевершені прем'єр Національної опери України Олексій Тютюнник та володарка ІІ премії XII Міжнародного конкурсу артистів балету в Сеулі Юлія Москаленко.

Фото О. Орлової

Фестиваль Серж Лифар де ля данс

12 та 13 листопада, Національна опера України

Фестиваль Сержа Лифаря – особлива балетна подія, яку не варто пропускати. 12-13 листопада на одній сцені зберуться зірки кращих балетних сцен світу: Ла Скала, Паризької Гранд Опера, Астана опера та Національної опери України.

Ла Скала представлятимуть Клаудіо Ковелло та Вітторіа Валеріо, Гранд Опера – Гійом Діоп та Дороті Жилбер, Астана опера – Бахтіяр Адамжан та Адепхан Шигела.

Гості фестивалю матимуть унікальну можливість побачити багато фрагментів у постановці Сержа Лифаря, а також фрагменти балету "Пікова дама", па-де-де з вистав "Полум’я Парижу", "Спляча красуня", адажіо з балету "Діти ночі" і "Спартак" та безліч неймовірних постановок у виконанні талановитих танцівників.

 

Весілля Фігаро

16 листопада, Національна опера України

Одна із найлегших, але водночас насичених та яскравих вистав. Весілля Фігаро наповнене гумором у комплексі з музикою Моцарта.

Якщо вам хочеться легкості і гумору – обов'язково сходіть на цю виставу.

Це особлива постановка, яку обожнюють танцювати артисти – тут у них повна свобода для самовираження і демонстрації своєї майстерності. З власного досвіду знаю, як це добре відображається на результаті.

16 листопада глядачів на сцені зустрічатимуть Наталя Лазебнікова, Андрій Гавришків, Юлія Кулик та Дмитро Чеботар.

 Фото О. Злуніциної

Данте

20 листопада, Національна опера України

Якщо ви любите сучасний балет, вам однозначно треба побачити цю постановку.

Хореограф, балетмейстер-постановник і автор лібрето – випускник Київського державного хореографічного училища, а сьогодні – художній керівник балету і головний хореограф німецького Theatre Kiel Ярослав Іваненко.

В основі сюжету – історія кохання Данте до Беатріче з творів "Нове життя" і "Божественна комедія". Постановка прекрасна до найменшої деталі! Вперше тут була задіяна відеосценографія, яка повністю занурює вас в атмосферу вистави.

 Фото Оксани Орлової

Кармен-сюїта

25 листопада, Національна опера України

Цей балет про пристрасть і історію руйнівного кохання. А для поціновувачів він ще і про талант і завзятість великої Майї Плісецької, завдяки якій ця постановка з’явилась і до сьогодні йде у всіх театрах світу.

Плісецька обійшла всі урядові кабінети, щоб їй дозволили запросити кубинського балетмейстера Альберто Алонсо працювати над виставою і створити для неї шедевр.

Результат вражав, однак радянська публіка, яка бачила лише класичні балети, не готова була до такої експресії.

Влада також була м’яко кажучи "не в захваті". Міністр культури Фурцева звинуватила Майю у зрадництві класичного балету, поширенні еротики та погрожувала заборонити виставу.

Утім, Плісецькій і Щедріну вистачило сил і наполегливості переконати радянські чини і закохати глядача у виставу, яка не просто отримала право йти у Великому Театрі, але й гастролювала.

Музика тут звучить так, як в жодній іншій виставі – незвично, гостро, сучасно, соковито, тривожно, яскраво і водночас з нотами приреченості. Геніальна вистава, яку варто побачити кожному.

 Фото О. Орлової

Кармен.TV

11 листопада, Київський муніципальний академічний театру опери і балету для дітей та юнацтва

У листопаді буде можливість також побачити Кармен у сучасній інтерпретації від хореографа Раду Поклітару.

Він відомий своїм новаторством і сміливістю постановок. Один із перших хореографів, хто ризикнув поставити класичні балети дуже по-сучасному.

Вистава Кармен.TV яскравий приклад неперевершеного почерку хореографа.

Фото: Настя Телікова

Вас також може зацікавити:

Кіно, мюзикл, правда: українець та британка створюють проєкт про шахтарів Донбасу

Як театр може бути вашим психологом: три проекти, які змінюють уявлення про класику

Ви все чули? Бардаш державною, Dakh Daughters у рекламі японського балету, "вишневий" Wellboy та інші українські пісні жовтня-2021

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.