Аби не забували: сестри з Кривого Рогу створили мультфільм про знищений літак "Мрія". ВІДЕО

Вікторія Андрєєва — 19 квітня 2022, 15:32

Оля та Юля Ткач – авторки мультфільму про найбільший у світі літак "Мрія", який знищили росіяни. Нещодавно його опублікували на сторінці компанії "Антонов", яка виготовила цього залізного птаха.

Росіяни спалили флагман української авіації на аеродромі "Антонов" в Гостомелі під Києвом 27 лютого. Але, як зазначав міністр закордонних справ, можна знищити літак, але неможливо вбити українську мрію.

Про це дівчата з Кривого Рогу й зробили короткий мультфільм. У ньому сестри змалювали конструктора компанії "Антонов", який втілив у життя свою мрію.

Вони використали символи української культури. Зокрема, показали переродження металевого птаха на лелеку. А тоді – як живий птах повертається на Майдан Незалежності в Києві.

Скриншот з мультфільму

Миттєвої реакції від компанії не було, але мисткині не засмутилися та займались промоцією ролика власними силами. Про це вони розказали у коментарі для "УП. Життя".

Оля навчається у двох вишах, зокрема у Харківському університеті імені Ярослава Мудрого. У день, коли вона вертала з сесії, знищили "Мрію".

"Малює моя сестра, вона навчається на графічного дизайнера. Ми ділимось ідеями, а тоді виникає творчий симбіоз – я пишу сюжети, монтую, вона реалізовує рисунок.

27 лютого, коли в Гостомельському аеропорту знищили найбільший літак, у мене одразу виникла ідея, що я хочу зробити візуальний культурний продукт, аби про "Мрію" не забували, її бачили та пам'ятали", – розказує Ольга.

Того ж дня дівчата приступили до роботи: обговорили та почали реалізовувати сюжетну лінію про літак. Це стало свого роду подарунком від них компанії "Антонов".

"Ми – дівчата з Кривого Рогу, у нас про "Антонов" багато говорять: не тільки про літаки, але й про компанію, про пілотів", – додає вона.

Робили мультфільм близько місяця, бо кожен рух у мультику – це новий малюнок, який Юля рисує вручну.

Коли вже все було готове, дівчата надіслали свій подарунок на скриньку пресслужби компанії. Кілька тижнів не отримували жодної відповіді, але їх це не засмутило.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений ANTONOV Company (@antonov_company)

Вони також опублікували ролик у себе на сторінках, додали реквізити для фінансової допомоги компанії на відбудову нової "Мрії".

А ще – знайшли пілота Дмитра Антонова та показали свій твір про найбільшого залізного птаха. Від нього отримали лаконічну, але приємну відповідь-подяку.

"Дякую, ще не вмерли в Україні талановиті люди", – написав Дмитро.

Тиждень тому компанія відповіла подякою та за кілька днів його опублікували в соціальних мережах.

Вас також може зацікавити:

Російські окупанти з початку війни пошкодили або знищили 166 пам’яток культури – Ткаченко

Українські військові повернули дівчинці телефон, який у неї відібрали окупанти

Чому російська культура – це отрута? Три аргументи від Мінкульту

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні