Держкіно почало підготовку до переобрання Ради з підтримки кінематографії

Марія Кабацій — 19 червня, 16:00
Держкіно почало підготовку до переобрання Ради з підтримки кінематографії
Держкіно шукає людей з бездоганною діловою репутацією та суспільним авторитетом

Державне агентство з питань кіно оголосило про початок прийому документів майбутніх членів конкурсної комісії, які оберуть нову Раду з державної підтримки кінематографії. Нинішній склад Ради остаточно визнав нелегітимним Верховний суд України.

До конкурсної комісії, що діятиме на громадських засадах, увійдуть п'ять осіб: два представники Держкіно та три представники організацій.

Прийом документів триває два тижні – з 17 червня до 30 червня 2024 року.

ВІДЕО ДНЯ

Подавати свої кандидатури можуть творчі спілки, громадські та господарські організації, статути яких передбачають діяльність у сфері кінематографії або телебачення і діяльність яких є активною не менше трьох років. Кожна з організацій може запропонувати не більше двох кандидатів.

Для цього треба подати до Держкіно такі документи:

  • заяву в довільній формі, підписану керівником організації, із зазначенням прізвища кандидата;
  • копію статутного документа організації;
  • документи та інші матеріали, що підтверджують досвід роботи організації у сфері кінематографії не менше трьох років;
  • заяву кандидата про згоду на включення до складу конкурсної комісії. У ній мають бути вказані: прізвище, ім’я та по батькові, контактна інформація (поштова адреса, електронна адреса, номер телефону), інформація про відсутність судимості, згода на проведення відеозйомки, аудіозапису та телевізійної зйомки всього процесу конкурсного відбору з можливістю трансляції, оприлюднення та подальшого поширення;
  • копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України кандидата;
  • біографічну довідку (резюме) кандидата.

Ці документи треба надіслати на електронну адресу [email protected] у сканованому вигляді (формат PDF). Кожен документ має бути окремим файлом.

Про скандал довкола Ради з підтримки кінематографії

Рада з державної підтримки кінематографії – орган при Держкіно, утворений у 2018 році. Її завдання – затверджувати перелік фільмів, яким надається державне фінансування за результами пітчингів Мінкульту, Держкіно та УКФ. Склад Ради має змінюватися кожні два роки.

5 березня 2021 року було обрано другий склад Ради на чолі з продюсером та колишнім бізнес-партнером Андрія Єрмака Артемом Колюбаєвим. Також до Ради увійшли телепродюсер, телеведучий Юрій Горбунов, телережисер Анатолій Матешко, актор Олексій Тритенко, колишня директорка з маркетингу Film.ua Поліна Толмачова, продюсерка кінокомпанії Solar Media Entertainment Маріанна Новікова, телепродюсер кінокомпанії Prime Story Pictures Олександр Недбаєв та юрист Микола Чиханцов.

Повноваження другого складу Ради завершилися 31 березня 2023 року. Втім, 7 березня 2023 року Кабінет міністрів постановою продовжив повноваження членів Ради. Причиною назвали звернення Держкіно про нібито неспроможність провести конкурс для оновлення Ради в умовах воєнного стану.

У відповідь 12 травня Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабміну. У ньому вона оскаржувала рішення Держкіно подовжити повноваження Ради та вимагала скасувати постанову Кабміну.

2 листопада 2023 року Київський окружний адміністративний суд задовільнив позов Національної спілки кінематографістів України проти Держкіно та визнав незаконною Раду з державної підтримки кінематографії.

На початку березня 2024 року, не чекаючи остаточного рішення апеляційного суду щодо Ради з підтримки кінематографії, Держкіно оголосило про старт 19-го конкурсного відбору кінопроєктів. Розподіл коштів та обмеження на фінансування для конкурсу встановлював нелегітимний склад Ради.

Найвідоміші українські режисери та продюсери на цей конкурс подаватися відмовилися, протестуючи проти незаконної Ради і сумнівних рішень Держкіно. Однак охочих зняти свої фільми на державні гроші набралося достатньо.

У середині травня Держкіно замість того, щоб призупинити процес, оприлюднило результати технічного відбору кінопроєктів 19-го конкурсу.

Більше того, наприкінці травня Кабінет міністрів подав клопотання до Верховного суду про зупинення дії рішення щодо незаконності Ради. Наступного дня аналогічне клопотання подало Держкіно.

Зрештою Верховний суд з 24 травня зупинив дію рішення – і Держкіно почало проводити другий етап конкурсу: 27 травня опублікувало висновки експертної оцінки кінопроєктів за результатами першого етапу конкурсу, ще за кілька днів – список кінопроєктів, які пройшли до другого етапу, і згодом розклад презентацій учасників другого етапу. Презентації проєктів тривали чотири дні з 6 до 11 червня.

Пізніше Верховний суд України залишив у силі рішення суду першої інстанції та апеляції щодо визнання нелегітимним нинішнього складу Ради з державної підтримки кінематографії при Державному агентстві з питань кіно.

Реклама:

Головне сьогодні