Завдяки поліції новий в.о. ректора медвишу Богомольця приступив до роботи

— 16 серпня 2018, 11:42

В.о. ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин приступив до виконання обов'язків.

Про це повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров'я України.

16 серпня о 9:00 новий в.о. ректора медуніверситету Богомольця прибув у ректорат, однак не зміг потрапити на своє робоче місце, оскільки вхід в корпус все ще був заблокований.

До ректорату була викликана поліція, яка звернулася з проханням до людей, які блокували вхід, допустити працівників поліції в приміщення університету.

Однак протестувальники відмовилися виконати законні вимоги працівників поліції, після чого поліція відтіснила осіб від входу в будівлю, стверджують у МОЗ.

ВІДЕО ДНЯ

В.о ректора НМУ Юрій Кучин у супроводі працівників поліції зайшов в ректорат.

Більшість працівників ректорату НМУ не були на своїх робочих місцях у робочий час.

Відсутність працівників буде належним чином зафіксовано для подальшого вжиття заходів.

Згодом з'явився проректор НМУ Ярослав Цехмістер, який відмовився ознайомлюватися з наказом про призначення нового в.о. ректора.

Але після переговорів сторони дійшли згоди щодо продовження роботи університету у штатному режимі під керівництвом нового в.о ректора.

Наказ про його призначення зареєстровано в канцелярії НМУ.

Юрій Кучин – професор, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти.

Нагадаємо, 15 серпня Кучин не зміг потрапити на робоче місце, так як вхід до будівлі університету заблокували невідомі молоді особи під керівництвом аспіранта НМУ Василя Гілюка – вони не пускають нікого на територію установи.

Василь Гілюк був одним з активістів, які блокували університет взимку і виступали на підтримку колишньої ректорки Катерини Амосової, з якою МОЗ достроково розірвав контракт через порушення.

У медуніверситеті ім. Богомольця така ситуація повторюється вже вдруге.

Вперше подібний випадок стався у 20 лютого 2018 року. Тоді нового в. о. ректора Михайла Захараша також не пускали на робоче місце.

У той день міністерство відсторонило від посади Катерину Амосову на час службової перевірки.

Офіційна причина: зрив ліцензованого тестування "Крок" для студентів-стоматологів.

Амосова назвала рішення МОЗ незаконним і заявила, що заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський намагався змусити її порушити закон, погрожуючи звільненням.

Того ж дня представники студентського самоврядування заблокували вхід у ректорат, не допускаючи до роботи призначеного в.о. ректора Михайла Захараша.

Деталі про ці перипетії можна почитати за лінком.

25 лютого на підтримку ректора Катерини Амосової оголосили безстроковий страйк, який через 2 дні після початку припинився.

Амосова оскаржила своє відсторонення у суді. І 1 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив ректорку на посаді до початку розгляду її позову до МОЗ по суті.

Однак 6 березня вже іншим наказом Міністерство охорони здоров'я знову відсторонило Амосову.

30 березня комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою.

16 квітня Катерину Амосову звільнили з посади.

Такі події відбуваються не лише в медуніверситеті Богомольця.

19 липня охорона і співробітники Одеського медуніверситету не пускали нового в.о. ректора Костянтина Аймедова на робоче місце.

За кілька днів до цього, 17 липня, МОЗ України достроково розірвало контракт з ректором Одеського національного медичного університету Валерієм Запорожаном.

Цікаво, що при цьому колишніх ректорів Валерія Запорожана і Катерину Амосову захищає одна юридична фірма "GOLAW".

Реклама:

Головне сьогодні