Два види кишкових бактерій можуть бути пов’язані з депресією

4613
5 лютого 2019

Вчені вже давно вивчають те, як впливає на діяльність мозку кишковий мікробіом.

Нове дослідження виявило два види бактерій, чия низька кількість може бути пов’язана з депресією. Це бактерії Caprococcus та Dialister. Чисельність бактерій залишається низькою навіть після курсу антидепресантів.

Про це повідомляє Neuroscience News.

Реклама:
 Фото: NatashaFedorova/Depositphotos

Дослідники з Бельгії провели перше популяційне дослідження щодо зв’язку між кишковою мікрофлорою та психічним здоров’ям.

Джерон Раес та його команда порівняли фекальну мікрофлору та встановлення діагнозу "депресія" 1054 учасників Фламандського проекту з вивчення кишкової мікрофлори. Виявилось, що вищезгадані бактерії були в достатній кількості у людей, які відмічали високий рівень задоволення життям. Та в низькій кількості у тих, хто мав депресію.

Не можна сказати, що дослідження, яке було опубліковане в Nature Microbiology доводить, що саме низька чисельність цих бактерій є причиною депресії. Можливо, все навпаки, і саме депресивний стан знижує їх кількість в організмі.

Але експериментально вчені дослідили, що кишкові бактерії продукують нейротрансмітери, які є вкрай важливими для психічного добробуту.

"Ми проаналізували ДНК кишкових бактерій, аби зрозуміти, чи можуть вони взагалі "спілкуватись" з нервовою системою. Виявилось, що багато видів продукують нейротрансмітери, або будівельний матеріал для таких гормонів як дофамін чи серотонін. Наприклад, мікроорганізми, які виділяють DOPAC – проміжий матеріал дофаміну – можуть позитивно впливати на ментальну якість життя ", – каже Раес.

Також він додає, що бактерії, які живуть за межами організму людини, наприклад, у ґрунті, не здатні виробляти нейротрансмітери.

Реклама:

Звичайно, це ще попередні результати, які потребують подальшого розгляду, але, можливо, це крок вперед до нового типу лікування психічних розладів за допомогою пробіотиків, які зможуть підвищити чисельність "хороших" бактерій.

Вас також може зацікавити:Реклама: