МОЗ планує закупити "Ремдесивір" для 8 тисяч пацієнтів з COVID-19, бо вважає його ефективним

Катерина Хорощак — 8 липня 2020, 12:40

Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі препарату "Ремдесивір", який є в українському протоколі лікування COVID-19.

Про це повідомив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 8 липня.

"Я вважаю, що в нас дійсно дуже гарний протокол, і ми це можемо побачити по ефективності лікування коронавірусної хвороби, по тих показниках, які є, і відсоток летальності, який є одним із найнижчих в Європі.

Він не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми провели перемовини з компаніями, які отримали ліцензію, і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу.

Є попередня домовленість щодо закупівлі, розрахованої на лікування до 8 тисяч пацієнтів. Зараз проводимо перемовини", - розповів Степанов.

Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було

Про закупівлю цього препарату міністр говорив також у квітні.

Нагадаємо, "Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було.

Це один з препаратів, який Дональд Трамп назвав "багатообіцяючим". Він також є в українському протоколі лікування COVID-19.

У квітні з'явилася інформація від ВООЗ, що "Ремдесивір" не показав свою ефективність в першому клінічному дослідженні.

Про це йшлося у звіті, який випадково опублікувала ВООЗ і потім видалила, але його встигло побачити видання Financial Times.

У документі йшлося, що препарат не поліпшував стан пацієнтів і не зменшував присутність патогена в крові.

Проте згодом Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало умовний дозвіл на продаж цього препарату для лікування COVID-19.

Їхнє дослідження показало, що пацієнти, які отримували ремдесивір, одужали приблизно через 11 днів, в порівнянні з 15 днями у пацієнтів, які отримували плацебо.

Цей ефект не спостерігався у пацієнтів з легким та помірним перебігом хвороби: час до одужання становив 5 днів як для групи ремдесивіру, так і для групи плацебо.

Раніше ВООЗ припинила дослідження протималярійного препарату гідроксихлорохін на пацієнтах з COVID-19.

Дані досліджень показали, що гідроксихлорохін не призводить до зниження смертності госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Проте він досі є в українському протоколі лікування COVID-19.

У червні МОЗ оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції.

Це препарат "Дексаметазон" з групи кортикостероїдних гормонів.

Вас також може зацікавити:

Монополія на лікування COVID-19 в Україні, або "мовчання ягнят"

МОЗ внесло новий препарат у протокол лікування СOVID-19

Протималярійні препарати не ефективні проти COVID-19 – лист FDA

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні