МОЗ внесло новий препарат у протокол лікування СOVID-19

Дарія Поперечна — 25 червня 2020, 09:44

Міністерство охорони здоров'я оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції.

Це препарат "Дексаметазон" з групи кортикостероїдних гормонів.

Про нові зміни в протоколі повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 25 червня.

"Вчора під моїм головуванням відбулося засідання робочої групи з провідними фахівцями країни щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19.

Зокрема, було розглянуте питання щодо внесення додаткових лікарських засобів, тобто розширення протоколу, яке грунтується на нашому досвіді, на клінічних випробуваннях інших країн.

Наприклад, було прийняте рішення щодо внесення препарату "Дексаметазон" до нашого клінічного протоколу – в який спосіб лікувати, як застосовувати", – розповів міністр охорони здоров'я.

В укрїнський протокол лікування СOVID-19 внесли новий препарат. Фото CandyBoxImages/Depositphotos

Дексаметазон – це стероїдний препарат, який використовується з 1960-х років як протизапальний засіб, а також при лікуванні деяких видів раку.

Відповідно до перших результатів дослідження, для тих, хто перебував на штучній вентиляції легень, ризики смерті знизились з 40% до 28%.

У пацієнтів, які потребували кисень – з 25% до 20%.

Проте покращень у пацієнтів, які не потребували кисню або механічної вентиляції легень при лікуванні дексаметазоном не було.

Це препарат, який використовується самсе при критичних станах.

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає науковим проривом британське дослідження про застосування "Дексаметазону" для лікування пацієнтів з важкими формами COVID-19.

Вас також може зацікавити:

Британці назвали ліки, які можуть кардинально зменшити смертність при COVID-19. Але все не так просто

Україна стане в чергу за вакциною від COVID-19

COVID-19: якими препаратами нас будуть лікувати? Аналізуємо українській протокол

Що там з лікуванням проти COVID-19? Спростовуємо міфи щодо препаратів та профілактики коронавірусу

Протималярійні препарати не ефективні проти COVID-19 – лист FDA

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні