Як отримати хірургічну допомогу безоплатно та куди звертатись, якщо з вас вимагають гроші за операцію. Пояснює НСЗУ

Наталiя Бушковська — 16 вересня 2020, 12:23

Національна служби здоров'я України (НСЗУ) законтрактувала 844 медзаклади на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах.

4 з них – приватні.

Про це НСЗУ повідомляє на своїй офіційні сторінці у Facebook.

"На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам 5,5 млрд грн за надання хірургічних послуг пацієнтам у квітні-вересні", – йдеться у повідомлені.

В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

ВІДЕО ДНЯ
 • проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;
 • інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
 • післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
 • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
 • медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;
 • ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
 • харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі.

Національна служби здоров'я України (НСЗУ) законтрактувала 844 медзаклади на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах.
Фото: gpointstudio/Depositphotos

Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.

Що потрібно для отримання безоплатної хірургічної допомоги

Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно пацієнту необхідно:

 • отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря, та звернутись до обраного медзакладу;
 • в разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати "швидку" за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу. Наголошуємо, медична допомога пацієнту у невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов – без направлення і без декларації з лікарем.
 • Пацієнт може звернутись за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.
 • Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними.

Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77.

Також в НСЗУ додають, що через продовження адаптивного карантину, оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет "Хірургічні операції у стаціонарних умовах" до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом.

Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань.

Це зробили через те, що зараз в окремих регіонах країни, які потрапили до червоної та помаранчевої карантинної зони, скасовуються планові операції, і кількість пацієнтів, які звертаються до лікарень для отримання хірургічної допомоги, зменшується.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні