COVID-19 не "помолодшав" і люди похилого віку все ще у червоній зоні ризику – МОЗ

Катерина Хорощак — 23 березня 2021, 08:49

Коронавірус не "помолодшав" і люди похилого віку все ще у червоній зоні ризику.

Найбільша частка людей в Україні з COVID-19 досі належать до групи віком 50-59 років та 60 і старше.

Про це у Міністерстві охорони здоров’я повідомили у коментарі "Українській правді. Життя".

Останнім часом почала розповсюджватися інформація про те, що коронавірусом стали більше хворіти молоді люди, хоча у 2020-му хворіли переважно люди віком 60+.

У МОЗ проаналізували помісячно вікову частку хворих з серпня 2020 року по березень 2021 року.

Такий же аналіз зробили і по віковій частці померлих з діагнозом "коронавірусна хвороба" і побачили, що в Україні структура захворюваності за віком майже не змінилася.

"Найбільше частка захворівших людей у віковій групі віком 50-59 років та 60 і старше. Водночас останні три місяці бачимо зростання саме у віковій групі 60+" – розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в коментарі "Українській правді. Життя".

Найбільш критично захворювання перебігає для людей 60+. 75-80% усіх летальних випадків реєструють саме в цій віковій групі.

"Саме тому ця група є пріоритетною для вакцинації, і їх щеплення розпочнеться відразу після медиків", – повідомив Ляшко.

Дослідження, яку опублікували в журналі The Lancet показало, що вірогідність повторного інфікування COVID-19 вища у віковій групі 65 і старше.

Перенесена хвороба захищала від повторного інфікування коронавірусом на 80,5%. Водночас серед людей віком від 65 років такий захист був лише у 47,1%.

Нещодавно оприлюднені результати 3 фази клінічного дослідження вакцини AstraZeneca, яке завершилось в США показують, що у віковій групі 65 років і старше ефективність вакцини становить 80%.

А загалом вакцина продемонструвала ефективність 79% проти симптоматичного COVID-19 і 100% – проти тяжкого перебігу хвороби і госпіталізації.

Вас також може зацікавити:

В Україні виявили нові, небезпечні мутації британського штаму COVID-19

Повільні темпи щеплення та надлишкові дози: інтерв'ю Віктора Ляшка про вакцинацію проти COVID-19 в Україні

Симптоми, наслідки, імунітет, вакцини та інше: що світ знає про COVID-19

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні