Рівень антитіл після безсимптомного COVID-19 у чоловіків втричі вищий, ніж у жінок

— 12 квітня 2021, 15:16

Стрімке поширення коронавірусу у світі частково обумовлено тим, що велика кількість людей хворіє безсимптомно.

Водночас після хвороби у людини виробляються антитіла, які становлять основу імунітету. Наразі не можна точно сказати, чи надовго вони затримуються в організмі та чи захищають від повторного зараження.

Вчені з Великої Британії зробили нове дослідження щодо рівня антитіл залежно від статі.

Науковці не виявили значущої різниці в співвідношенні чоловіків і жінок, які безсимптомно перехворіли на коронавірус, однак найчастіше антитіла виявлялися у чоловіків старше 40 років, ба більше, кількість антитіл була утричі більшою, ніж у жінок.

Фото Cebas1/Depositphotos

Через три місяці вчені повторно протестували людей і виявили, що у 21,7% з них антитіл більше немає.

Однак найголовнішим відкриттям стало те, що у 80% випадків антитіла зникали у жінок переважно середнього та старшого віку.

"Це може бути пов'язано зі зміненою імунною відповіддю у жінок, які наближаються до менопаузи або перебувають у постменопаузі, подібно до того, як це спостерігається під час грипу.

Загалом, оцінюючи імунітет до COVID-19 і його тривалість, ми повинні бути готові до того, що він не буде однорідним. Вік і стать можуть призвести до серйозної різниці", – наголосили науковці.

Дослідники також припускають, що піддослідні могли заразитися коронавірусом близько шести місяців тому, що вказує на можливу середню тривалість життя антитіл в організмі – 3 місяці.

Вас також може зацікавити:

Як довго можуть зберігатися антитіла до COVID-19, та від чого це залежить. Дослідження

Імунні клітини мають запам'ятовувати COVID-19, і це може бути важливіше за наявність антитіл. Дослідження

Симптоми, наслідки, імунітет, вакцини та інше: що світ знає про COVID-19

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні