На Закарпатті розпочинають анонімну вакцинацію проти COVID-19. Для кого?

17564
17 листопада 2021

В Україні вперше запроваджують анонімну вакцинацію проти COVID-19 на Закарпатті. 

Таку послугу надають всім охочим в анонімному медичному кабінеті в Ужгороді, повідомляє Zaxid.Net.

"Це соціальний проєкт для людей, які отримали фальшивий сертифікат про щеплення проти коронавірусу та змінили своє рішення", – пишуть вони.

Анонімно вакцинувати закарпатців проти COVID-19 запропонував депутат обласної ради Федір Шандр.

Фото: Depositphotos/Автор microgen

Цю послугу передусім запровадили для тих, хто купив сертифікати про вакцинацію, щоб дати їм шанс зробити щеплення.

За словами Шандра, на Закарпатті зараз понад 4 тисячі фальшивих сертифікатів про вакцинацію, тому анонімність потрібна, щоб дати людям шанс врятувати своє життя.

Ця ініціатива також має допомогти людям, які з релігійних чи сімейних причин не хочуть розголошувати інформацію про вакцинацію.

Кабінет анонімної вакцинації цілодобово працюватиме в Ужгороді на вулиці Східній, 4/1, у медичному центрі Prevention Hospital.

Вакцинуватися можна буде під будь-яким псевдонімом, який людина вкаже при візиті до центру.

Перед процедурою пацієнти мають підписати згоду на анонімну вакцинацію, щоб у лікарів були дані для проведення повторного щеплення.

"Анонімно зробити щеплення може будь-хто із мешканців Закарпаття, який з певних причин – релігійних чи сімейних – не хоче, щоби його дані про вакцинацію були внесені в систему. 

Так само ми надаємо можливість усім, хто придбав фальшивий сертифікат про вакцинацію або має діючий сертифікат, але фактично не отримав щеплення, прийти і зробити вакцинацію анонімно", – розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров у коментарі Zaxid.Net.

Він також запевнив, що у медичному центрі працівники, які проводитимуть анонімну вакцинацію, не будуть ставити зайвих запитань, засуджувати людей і соромити їх за попередні помилки та переконання. 

"Ми хочемо дати шанс цим людям врятувати своє життя та здоров'я, а також життя та здоров'я своїх близьких і захистити себе. Навіть якщо попередньо вони наробили помилок", – наголошує Петров.

Вас також може зацікавити:

"Вовина тисяча": як українці відреагували на виплати вакцинованим проти COVID-19 – меми

42% невакцинованих проти COVID-19 українців готові щепитися за певних умов. Опитування

В українських храмах різних конфесій відкриють пункти вакцинації проти COVID-19. МОЗ

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.