На Рівненщині зафіксували новий підвид COVID-штаму Омікрон – "Арктур"

— 7 листопада 2023, 13:17

На території Дубенського району Рівненської області зафіксували новий підвид штаму "Омікрон" – "Арктур".

Про це повідомили начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов.

"Це субваріант COVID-штаму "Омікрон", який співпадає з назвою найяскравішої зірки в північній півкулі. Його вперше виявили у січні 2023 року в Індії, він швидко поширюється світом, переважає і в Сполучених Штатах Америки. Характеризується дещо підвищеним рівнем заразності, більший у 1,2 рази, ніж близький до нього штам "Кракен", – пояснив Сафонов.

Фото: Wlad_Mus/Depositphotos

Директор обласного центру контролю та профілактики хвороб каже, що "причин для паніки немає": цей підвид не є небезпечнішим, ніж попередні штами, а Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює його серйозність як низьку.

"Арктур" викликає у пацієнтів багато симптомів, притаманних для попередніх варіантів COVID-19: високу температуру, кашель, біль у горлі, м'язову слабкість. Однак додався новий симптом – сверблячий кон'юнктивіт без гною, але з відчуттям липкості в очах. Раніше таких очних проявів було менше", – повідомив фахівець.

ВІДЕО ДНЯ

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що в 6 областях України виявили підвид COVID-штаму Омікрон – "Еріс".

Ірина Батюк, "УП. Життя"

Читайте також: Чи потрібно робити 4-те і 5-те щеплення проти COVID-19? Відповідь МОЗ

Реклама:

Головне сьогодні