Невідомі не пускають нового в.о. ректора медуніверситету Богомольця на роботу

— 15 серпня 2018, 17:18

Сьогодні вранці, 15 серпня, призначений Міністерством охорони здоров’я України на посаду в.о. ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин не зміг потрапити до свого робочого місця.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Вхід до будівлі університету заблокували невідомі молоді особи під керівництвом аспіранта НМУ Василя Гілюка – вони не пускають нікого на територію установи.

Василь Гілюк був одним з активістів, які блокували університет взимку і виступали на підтримку колишньої ректорки Катерини Амосової, з якою МОЗ достроково розірвав контракт через порушення.

Фото з Facebook

За словами в.о. ректора, невідомі знаходяться також всередині закладу.

Водночас охоронці університету за вказівкою невідомих осіб у відділі канцелярії закладу застосували фізичну силу та нанесли тілесні ушкодження співробітниці Департаменту управління персоналом та кадрової політики МОЗ України.

[L]Вона прибула в НМУ для ознайомлення адміністрації університету з наказом про призначення в.о. ректора НМУ.

На місце подій викликали поліцію, з приводу вчиненого потерпіла звернулася до районного відділу поліції з відповідною заявою.

"Зважаючи на те, що наразі немає можливості контролювати те, що відбувається в стінах університету, звертаємо увагу, що доля всіх документів, які там знаходяться, невідома", – йдеться у повідомленні МОЗ.

Блокування роботи офіційно призначеного в.о.ректора може стати на перешкоді вчасному завершенню вступної кампанії до Національного медичного університету та негативно відобразитися на початку нового навчального року.

Нагадаємо, що в медуніверситеті ім. Богомольця така ситуація повторюється вже вдруге.

Вперше подібний випадок стався у 20 лютого 2018 року. Тоді нового в. о. ректора Михайла Захараша також не пускали на робоче місце.

У той день міністерство відсторонило від посади Катерину Амосову на час службової перевірки.

Офіційна причина: зрив ліцензованого тестування "Крок" для студентів-стоматологів.

Амосова назвала рішення МОЗ незаконним і заявила, що заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський намагався змусити її порушити закон, погрожуючи звільненням.

Того ж дня представники студентського самоврядування заблокували вхід у ректорат, не допускаючи до роботи призначеного в.о. ректора Михайла Захараша.

Деталі про ці перипетії можна почитати за лінком.

25 лютого на підтримку ректора Катерини Амосової оголосили безстроковий страйк, який через 2 дні після початку припинився.

Амосова оскаржила своє відсторонення у суді. І 1 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив ректорку на посаді до початку розгляду її позову до МОЗ по суті.

Однак 6 березня вже іншим наказом Міністерство охорони здоров'я знову відсторонило Амосову.

30 березня комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою.

16 квітня Катерину Амосову звільнили з посади.

Такі події відбуваються не лише в медуніверситеті Богомольця.

19 липня охорона і співробітники Одеського медуніверситету не пускали нового в.о. ректора Костянтина Аймедова на робоче місце.

За кілька днів до цього, 17 липня, МОЗ України достроково розірвало контракт з ректором Одеського національного медичного університету Валерієм Запорожаном.

Цікаво, що при цьому колишніх ректорів Валерія Запорожана і Катерину Амосову захищає одна юридична фірма "GOLAW".

Реклама:

Головне сьогодні