Оксфордська вакцина від COVID-19 демонструє "обнадійливу" імунну відповідь у літніх людей
Результати досліджень оксфордської вакцини проти COVID-19 "вселяють надію", що ця вакцина-кандидат може захистити людей віком 60-70 років.
Про це повідомляє BBC.
"Люди літнього віку (віком ≥70 років) мають підвищений ризик важкого захворювання і смерті, якщо у них розвинеться COVID-19, і тому вони є пріоритетом для імунізації, якщо буде розроблена ефективна вакцина", – зазначають автори дослідження.
Більш слабка імунна система у літніх людей означає, що зазвичай вакцини не так добре їх захищають, як молодих людей.
Але результати випробувань Оксфордського університету показують, що у людей у віці 56-69 років і старше 70 утворювалася імунна відповідь, подібна до тієї, яка була у людей віком від 18 до 55 років.
Результати другої фази дослідження, засновані на даних 560 здорових дорослих добровольців, є "обнадійливими", вважають дослідники.
"Ми були раді бачити, що наша вакцина не тільки добре переноситься літніми людьми, а й стимулює імунні реакції, аналогічні тим, які спостерігаються у молодих добровольців.
Наступним кроком буде перевірити, чи захищатиме ця вакцина від самої хвороби", – зазначив доктор Махеші Рамасамі, дослідник Oxford Vaccine Group.
Через два тижні після другої дози вакцини понад 99% учасників мали імунні реакцію у вигляді нейтралізуючих антитіл.
Серед учасників були люди різного віку.
Т-клітинна відповідь – ще один показник того, наскільки добре реагує імунна система, – досягла піку через два тижні після першої дози вакцини, незалежно від віку.
"Стійкі антитіла і Т-клітинна відповідь, які спостерігаються у літніх людей в нашому дослідженні, обнадіюють.
До людей, що піддаються найбільшому ризику захворювання COVID-19, відносяться люди із захворюваннями та літні люди.
Ми сподіваємося, що це означає, що наша вакцина допоможе захистити деяких з найбільш вразливих, але для того, щоб в цьому переконатися, потрібні подальші дослідження", – сказав доктор Рамасамі.
Оксфордська вакцина зроблена з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе, яка була модифікована так, щоб він не міг розвиватися у людей.
Робота над вакциною почалася в січні, і вона була розроблена менш ніж за три місяці. Перші випробування на людях почалися в квітні в Оксфорді.
Третя фаза випробувань вакцини, під час якої вивчають, наскільки вона ефективна для захисту людей від COVID-19, почалася в кінці серпня і все ще триває.
Нагадаємо, вакцина Pfizer з ефективністю 95% подалась на екстрений дозвіл на використання.
Вас також може зацікавити:
З'явилась друга, ще ефективніша потенційна вакцина від COVID-19
Ляшко розповів, коли будуть відомі дати поставки та кількість вакцини для України
Що відомо про першу успішну вакцину проти COVID-19 та чому вона ще не скоро буде в аптеках
Що нині відомо про українську вакцину від COVID-19
Чи можна повторно заразитися COVID-19, від чого це залежить та чи врятує нас вакцина?
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.