Тестування 75% міста кожних 3 дні може "вбити" коронавірус за 6 тижнів – нове дослідження
Масове експрес-тестування на COVID-19, особливо тих людей, які не мають ознак інфекції, може покласти край пандемії протягом шести тижнів.
Для цього потрібно проводити масове тестування кожних 3 дні.
До такого висновку дійшли дослідники з Гарвардської школи охорони здоров'я та Університету Колорадо в Боулдері, пише Business Insider.
"Наш загальний висновок полягає в тому, що, коли мова заходить про охорону здоров'я, краще проводити менш чутливий тест з результатами сьогодні, ніж завтра з більш чутливим тестом", – сказав Даніель Ларремор, професор інформатики з Університету Колорадо та автор дослідження.
Якщо масово тестувати усіх кожних 3 дні - пандемія зникне за 6 тижнів. Фото depositphotos |
Дослідження, опубліковане в Science Advances, припускає, що швидкі тести, хоча і менш надійні, можуть дозволити органам державного охорони здоров'я покладатися на більш цілеспрямовані заходи, а не лише на заходи обмеження, за умови, що діяти будуть масово.
Швидкі тести коштують дешевше і можуть дати результати за лічені хвилини, а не за дні.
Якби половина населення США тестувалась щотижня, а ті, у кого позитивні результати одразу йшли на ізоляцію від решти, це було б величезним кроком вперед, стверджують дослідники.
"Замість того, щоб казати всім залишатися вдома, щоб бути впевненими, що котрась одна хвора людина не поширює захворювання, ми могли б спонукати до перебування вдома лише заразних людей, натомість усі інші могли б продовжувати своє життя", – каже Даніель Ларремор.
Згідно з дослідженням, заснованим на математичному моделюванні, експрес-тестування трьох чвертей населення міста кожні три дні зменшить кількість тих, хто в кінцевому підсумку заразиться на 88%, "достатньо, щоб довести епідемію до зникнення протягом шести тижнів".
"Ці швидкі тести є тестами на заразність, – зазначає Майкл Міна, професор епідеміології в Гарварді та співавтор дослідження. – Вони надзвичайно ефективно виявляють COVID-19, коли люди заразні".
Вас також може зацікавити:
У МОЗ розповіли про три стадії розвитку COVID-19 у хворих і що під час них робити
Чи може роботодавець відмовити працівнику у виході на самоізоляцію. Пояснює Степанов
Як припинити самоізоляцію, коли ПЛР-тест негативний
Як вдома доглядати за рідними, які хворіють на COVID-19. Поради від ЦГЗ
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.