У Pfizer заявили, що їхня COVID-вакцина дуже ефективна проти штаму "Дельта"
Вакцина Pfizer проти COVID-19 приблизно на 90% ефективна проти штаму "Дельта", який вже виявили в Україні.
Про це заявив офіційний представник Pfizer в Ізраїлі, повідомляє Reuters.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, вперше виявлена в Індії, Delta стає домінуючою в світі версією коронавируса.
"Дані досліджень вказують на те, що наша вакцина дуже ефективна, близько на 90%, у запобіганні COVID-штаму "Дельта", – розповів Алон Раппапорт, медичний директор Pfizer в Ізраїлі.
Водночас глава відділу охорони здоров'я Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю Шарон Олрой-Прейс заявила, що країні наразі не вистачає даних для повного уявлення про ефективність вакцини проти штаму "Дельта".
Фото: alexraths/Depositphotos |
"Ми зараз збираємо дані. Ми тільки зараз спостерігаємо перші випадки штаму "Дельта" в Ізраїлі – близько 200, так що скоро ми дізнаємося більше", – сказала Олрой-Прейс.
В Ізраїлі більше половини 9,3-мільйонного населення отримали вакцини Pfizer, і різке скорочення числа випадків спонукало до скасування більшості економічних обмежень.
Але за останні кілька днів кількість підтверджених випадків COVID-19 збільшилася, і органи охорони здоров'я закликали батьків вакцинувати своїх дітей у віці від 12 до 15 років.
Олрой-Прейс сказала, що близько 65% населення Ізраїлю було захищене від COVID-19 або за допомогою вакцинації, або шляхом одужання від хвороби, і ця цифра, за її словами, все ще далека від забезпечення "колективного імунітету".
Нагадаємо, дослідження показало, що одна доза вакцин AstraZeneca чи Pfizer менш ефективна проти штаму "Дельта" в порівнянні з "Альфа" (британський): через три тижні після першої дози вакцини забезпечували 33% захист від симптоматичного захворювання, спричиненого "Дельта". Від "Альфа" одна доза препарату захищала приблизно на 50%.
Загалом вакцина від Pfizer після двох доз на 88% ефективна проти симптоматичного перебігу COVID-19, спричиненого штамом "Дельта".
Штам COVID-19 "Дельта": нові симптоми, небезпечність та ефективність вакцин
Вас також може зацікавити:
Чи потрібна друга доза вакцини тим, хто вже перехворів COVID-19. Пояснили у МОЗ
Чи може вакцина проти COVID-19 спричинити безпліддя? Відповіді МОЗ про щеплення і жіноче здоров’я
Вчені з'ясували ймовірну причину, чому деякі люди, які заразилися COVID-19, не хворіють
У МОЗ назвали симптоми COVID-19, з якими варто викликати швидку
Які види "ковідних паспортів" видаватимуть в Україні і в чому між ними відмінність? Пояснення МОЗ
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.