Як дотриматися власних новорічних обіцянок: радить авторка книг про щастя

13
7 січня 2016

Як не здатися і справді розпочати нове життя в Новому році, розповідає американська письменниця, спікер і блогерка Гретхен Рубін.

Про це пише Today.

1. Будьте конкретні

Не треба прийняти рішення на кшталт "Їстиму більш здорову  їжу". Це надто розмито. Пообіцяйте собі "снідатиму", "братиму з собою обід", "покину їсти фастфуд", "не питиму більше газованок". Ось це – Чітка Стратегія, пояснює Рубін.

2. Слідкуйте за дотриманням обіцянки

Якщо ви слідкуєте за виконанням якоїсь справи, то більше стараєтеся. Наприклад, сама Гретхен, коли поставила собі завдання більше часу присвячувати читанню, почала щонеділі викладати в своєму Facebook фото книжок, які прочитала за тиждень.

"Як на мене, це дуже весело, приносить задоволення, і мушу сказати, що це стимулює мене знаходити більше часу на читання", - каже Рубін.

3. Нехай вас хтось контролює

Розкажіть комусь про свою обіцянку, почніть робити щось корисне разом із другом або займатися з тренером або в групі однодумців.

4. Нагороджуйте себе

Коли ми нагороджуємо себе за те, що не збочили, наші шанси таки дотриматися обіцянки зростають. Але нагорода має бути корисною – це не має бути їжа, шопінг чи лежання перед екраном.

5. Не забувайте, що ідеальне – це ворог хорошого

Якщо сьогодні ви зірвалися, поверніться до дотримання обіцянки завтра. Сприймайте те, що схибили, як урок, щоби більше старатися. Багато хто вважає, що почуття сорому та провини можуть змусити людину  виховати в собі хороші звички, але це не так. Люди, які, зазнавши невдачі, менше картаються та більше співчувають самі собі, краще відновлюють контроль над собою, каже письменниця.

Нагадаємо, на думку експертів, те, яким буде наш день, залежить від того, чи правильно ми його розпочали. 

powered by lun.ua