Кому в Україні заборонено одружуватися? Пояснення Мін'юсту

23523
5 січня 2022

В Україні можна одружуватися з 18 років або з 16-ти з дозволу суду.

Шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. 

Примушувати людей до одруження не можна. 

Не менш важливою умовою при укладенні шлюбу є встановлення родинного споріднення.

Стаття 26 Сімейного кодексу встановлює перелік людей, які не можуть одружуватися між собою, повідомили у Міністерстві юстиції України у Facebook.

Фото: Emma Bauso/Pexels

Зокрема, одружитися не можуть:

❎ родичі прямої лінії споріднення;

❎ рідні брати й сестри, зокрема повнорідні і неповнорідні.

Повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків. 

А неповнорідними вважаються ті, які мають спільну матір або спільного батька.

❎ двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;

❎ усиновлювач та усиновлена ним дитина.

Шлюб між усиновлювачем і прийомною дитиною можуть зареєструвати лише після скасування усиновлення.

Водночас суд може надати право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, яких він усиновив.

Нагадаємо, у Мін'юсті пояснили, у яких випадках українці можуть одружуватися до 18 років.

Вас також може зацікавити:

Кому можна одружуватися до 18 років? Пояснення Мін’юсту

Продали доньку за $40 тисяч: у Китаї поліція врятувала 14-річну дівчинку від примусового шлюбу

Українцям дозволили подавати заяву на шлюб через "Дію"

Українці можуть урочисто одружуватися повторно і з тим самим партнером

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.