"Україна не розробляє біозброю": Ляшко просить ВООЗ вгамувати російську пропаганду

— 10 березня 2022, 17:06

Військові та дипломати країни-агресора поширюють неправдиву інформацію про нібито виробництво біологічної зброї в українських лабораторіях.

У зв'язку з цим міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко закликав представників Всесвітньої організації охорони здоров’я спростувати фейки, що поширює Росія.

Зокрема, Ляшко звернувся до представника ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханса Клюге та безпосередньо очільника ВООЗ Теодора Гебреїсуса.

За словами глави МОЗ, РФ також звинувачує Україну у виведенні нових штамів хвороб.

Olegda88.gmail.com/Depositphotos

"Сьогодні один з наративів загарбника – це пошук уявної біологічної і хімічної зброї та слідів її розробки в Україні.

ВІДЕО ДНЯ

Звичайно, для будь-якої освіченої людини – це не більше, ніж просто хвора фантазія. Більш того, росія так само прекрасно розуміє, що таке пострадянська система лабораторних центрів, як вони працюють і якими дослідженнями займаються", – підкреслив Ляшко.

За його словами, ВООЗ, Європейський регіональний та український офіси організації протягом багатьох років допомагають системі громадського здоров’я в Україні.

Вони протягом багатьох років проводили оцінки роботи, навчання персоналу, допомагали з обладнанням після початку пандемії COVID-19.

"А зараз загарбники, спираючись на факти наявності цього обладнання, вже готові звинувачувати Україну в створенні цього вірусу!" – наголосив міністр охорони здоров’я.

У зв'язку з активним поширенням дезінформації, глава МОЗ закликав партнерів виступити з офіційною заявою і заперечити наявність в Україні розробок біологічної зброї.

Ляшко пояснив свій заклик тим, що у ВООЗ досконало знають систему біобезпеки та епідемічного нагляду в Україні.

Вас також може зацікавити:

Ляшко засудив мовчання російських медиків і закликав їх виходити на протести

Гендиректор ВООЗ закликав окупантів забезпечити гуманітарні коридори для українців

Російські окупанти за час війни вивели з ладу 61 лікарню

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні