Студентів-контрактників з окупованих територій звільнять від оплати за навчання – Шкарлет

Михайло Загородній — 16 липня 2022, 13:21

Держава погасить заборгованості для студентів-контрактників з окупованих території та зони бойових дій.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України 16 липня, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Звільнять від виплат також і тих студентів, хто перебував в окупації чи блокуванні раніше, і не може виплатити борг за навчання.

"Сьогодні Уряд ухвалив розпорядження про виділення коштів із резервного фонду держбюджету для компенсації витрат ЗВО на підготовку фахівців, які мали заборгованість за другий семестр навчання", – каже Шкарлет.

Фото: Wavebreakmedia/Depositphotos

Читайте також: Зеленський підписав закон, що повертає освітянам 56 днів відпустки

Він розповів, що таким чином від сплати заборгованості за другий семестр навчального року звільнили більше 13 тисяч студентів.

Таке рішення було ухвалено зокрема через проблеми виплати зарплат освітянам, які недоотримували кошти через заборгованості по контрактах від студентів.

Для того, щоб врегулювати ситуацію, МОН збирається компенсувати витрати закладів вищої освіти, які належать до сфери управління міністерства.

"Так, у 2022 році 86 млн 814,4 тис. гривень будуть виділені МОН для подальшого спрямування закладам вищої освіти", – повідомив Шкарлет.

Нагадаємо, раніше українські освітяни скаржились на затримки у виплатах зарплатні та примусові відпустки власним коштом,

Читайте також: Чи можуть мобілізувати студентів, аспірантів та викладачів? Роз'яснення

Реклама:

Головне сьогодні