У Київраді можуть скасувати рішення про облаштування військового цвинтаря на Лисій горі

5122
27 лютого 2023

На сайті Київської міської ради опублікували проєкт рішення про скасування будівництва військового кладовища на Лисій горі.

Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі.

Раніше Кабінет Міністрів України звернувся до столичної влади з проханням зміни місце розташування цвинтаря. Згодом земельна комісія Київської ради також відмовилася від облаштування цвинтаря на Лисій горі.

Реклама:

Київський еколого-культурний центр подав до суду позов на захист заповідного об’єкту та пам’ятки культурної спадщини національного значення Лиса гора. Як повідомили у центрі, проєкт рішення на сайті Київської міської ради з’явився через два дні після того, як столичний окружний адміністративний суд почав розглядати справу.

 Проєкт рішення Київради

"Видно, чиновники КМДА зрозуміли, що в суді вони програють і тому вирішили самі скасувати скандальне рішення. Таким чином, вже стає неважливим, хто першим прийде до фінішу. Або Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), скасувавши рішення Київради в суді, або сама Київрада, скасувавши своє скандальне рішення на сесії. Головне, що Лиса гора скоро буде врятована", – кажуть в організації.

 Все ще незабудована Лиса Гора. Фото: КЕКЦ

Нагадаємо, рішення про облаштування цвинтаря на Лисій горі Київрада ухвалила 27 жовтня 2022-го. Ініціатором цієї пропозиції був Кабінет міністрів, який доручив КМДА розробити відповідний проєкт та детальний план території.

Розпочати будівництво Кабмін планував у квітні, а наприкінці 2023 року меморіальний комплекс уже мав запрацювати.

Кияни підтримали петицію з вимогою змінити місце для меморіального поховання, але Віталій Кличко відхилив її.

На Лисій горі у Києві традиційно проводять зустрічі представники різних субкультур, толкієністи, а також язичники.

Реклама:

Окрім цього, Лиса гора є регіональним ландшафтним парком та частиною природно-заповідного фонду, землекористувачем якої є Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця".

Читайте також: Вчені з'ясували походження плям на фресках Софії КиївськоїРеклама: