"Сморід, пліснява, несправна каналізація": адвокатка показала умови в спецшколі на Миколаївщині

Учасниця моніторингової групи Офісу омбудсмена, адвокатка Інна Мірошниченко поділилася знімками громадської перевірки Лисогірської спеціальної школи на Миколаївщині.
У соцмережі адвокатка розповіла, що заклад освіти щорічно отримує з державного бюджету 22 мільйони гривень. При цьому в школі навчаються 156 дітей та працюють 98 співробітників.
"Лисогірська спецшкола прихистила в себе евакуйовану з вкрай небезпечного району Широколанівську школу. Далі розкажу про умови, в яких вимушені жити і навчатися діти, які тікали від війни. Прийняли "як рідних", нічого сказати", – написала членкиня моніторингової групи.
Інна Мірошниченко заявила, що вихованці закладу переважно використовують вбиральні без унітазів. На знімках видно, що діти змушені задовольняти свої потреби в дірки в підлозі в приміщенні, де замість кабінок – частково зруйновані цегляні стіни.
"Основні потреби" треба справляти у вуличному туалеті, де не зачиняються двері. Тому туди ходять лише з вихователем, який тримає двері і присвічує ліхтариком, якщо на вулиці темно", – додала Інна Мірошниченко.
За словами адвокатки, у спецшколі є декілька унітазів, один із яких дозволили використовувати "по-маленькому після року вмовлянь". Крім того, у спортзалі закладу є лише один душ на всіх.
На фото також можна побачити дитячі спальні, в яких шафи розміщені настільки високо, що дітям, аби дістати речі, доводиться сідати одне одному на плечі, написала Мірошниченко.
За словами адвокатки, шкільне приладдя в закладі купують вихователі, якщо мають для цього кошти. Членкиня моніторингової групи заявила, що подекуди вчителі не знають, яку тему викладають на уроці.
На знімках, опублікованих адвокаткою, можна побачити книги в дитячій бібліотеці. Серед них переважно російськомовні твори, зокрема російського письменника Михайла Булгакова.
Заняття з фізкультури для дітей проводять в коридорі або на подвір'ї за теплої погоди. При цьому вихованцям не дозволяють використовувати ігрові кімнати, каже Інна Мірошниченко.
Адвокатка додала, що в приміщенні є укриття, але воно закрите на ключ.
"Ви бачили тих підлітків? Вони там куритимуть", – цитує працівників закладу членкиня моніторингової групи.
Крім того, в школі вихованці мають спільні рушники та алюмінієвий посуд і використовують один стакан "на всю школу", що стоїть поруч із посудиною з водою.
Інна Мірошниченко стверджує, що працівники спецшколи списують психотропні препарати без призначення.
"Сморід, пліснява, несправна каналізація – це бонус від Лисогірської спецшколи. Діти гостро відчувають себе небажаними гостями. Не в чужій країні, а у власній області. Позбавлені елементарного. Далеко від рідних, які тепер не можуть забирати їх хоча б на вихідні, бо їздити дуже далеко", – підсумувала членкиня моніторингової групи.
Раніше Інна Мірошниченко розповіла про умови проживання в Миколаївському обласному будинку дитини, де вихованці подекуди прив'язують до крісел.