Українська правда

Напад леопарда в зоопарку Одеси: відкрили провадження через порушення правил безпеки

- 22 грудня, 11:57

Зоозахисна організація UAnimals написала заяву до поліції щодо розслідування обставин смерті леопарда, який напав на працівника одеського зоопарку. Зокрема, вони просять з’ясувати, чому тварину не занурили у сон.

У поліції Одещини повідомили, що відкрили кримінальне провадження через порушення правил безпеки.

Інцидент стався вранці 21 грудня. Леопард поранив співробітника зоопарку, який зайшов до нього клітку, щоб прибрати.

Поліціянти, що приїхали на виклик, "були вимушені використати зброю", щоб застрелити тварину. Пораненого співробітника з множинними ранами голови, шиї та кінцівок доставили в міську лікарню. Він у важкому стані.

Згодом директор Одеського зоопарку Ігор Біляков розповів, що причиною нападу тварини стало порушення одним із працівників правил техніки безпеки. Внаслідок цього леопард опинився за межами вольєра і міг у будь-який момент втекти.

Біляков стверджує, що провини звіра в інциденті немає, але іншого виходу, крім його ліквідації, поліція не мала.

В UAnimals зауважили, що обставини різняться залежно від того, хто про них оповідає. Адже поліція стверджує, що леопард був у вольєрі, коли вони приїхали на виклик, в якому також був постраждалий і ще один працівник, який намагався йому допомогти. Тобто люди були у пастці.

Вольєр, у якому стався напад
Поліція Одеської області/Facebook

Водночас директор зоопарку запевняє, що леопард вирвався за межі вольєра, співробітники не змогли влучити в нього шприцом зі снодійним, і тому викликали поліцію.

UAnimals вимагають у поліції розслідувати вбивство тварини. Зокрема, з’ясувати, чому працівники не використали транквілізатори, і перевірити, чи дотримуються в зоопарку всіх необхідних заходів безпеки.

"Також зі світлин, які оприлюднила поліція, юристки UAnimals припускають, що в Одеському зоопарку порушують норми утримання тварин. Площа вольєра в леопарда мала б становити щонайменше 100 квадратних метрів, а висота – 4. До того ж усі котячі потребують басейну у вольєрі – про це чітко говорить Порядок утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах", – зауважили в організації.

Також UAnimals звернулися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і Державної екологічної інспекції України із проханням перевірити умови утримання всіх тварин у зоопарку і скласти протокол за частиною 3 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Ми засмучені й обурені тим, що дика і вільна за своєю природою тварина загинула через людське бажання втримувати її за ґратами і нездатність цю неволю зробити безпечною", – наголосили зоозахисники.

У поліції Одещини повідомили, що кваліфікували інцидент як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Провадження відкрили за частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України. Наразі слідчі встановлюють обставини події.

Нагадаємо, наприкінці жовтня на території Костопільського заводу з утилізації відходів знайшли тіло левиці. У Рівненському зоопарку заявили, що тварина померла від старості.

Однак в UAnimals звернулася до поліції із вимогою перевірити можливість жорстокого поводження з тваринами та порушення правил щодо ветеринарно-санітарних норм, встановити власників тварин і перевірити причини їхньої загибелі.

Згодом керівника Рівненського зоопарку притягнули до адміністративної відповідальності за приховування смерті лева.

За правилами, зоопарк повинен був інформувати Державну екологічну інспекцію. Директора оштрафували на 765 гривень.