Яким буде НМТ-2025: організатори затвердили схеми нарахування балів

Анна Коваленко — 15 січня, 18:57
Яким буде НМТ-2025: організатори затвердили схеми нарахування балів
Цьогоріч найбільше завдань буде в частинах іноземних мов
Фото: Willie B. Thomas/Getty Images

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. Цього року, як і попереднього, не планують додавати питання з відкритою відповіддю, а найбільше завдань буде в частинах з іноземних мов.

В УЦОЯО нагадали, що в 2025 році НМТ передбачатиме тестування з чотирьох предметів, три з яких – обов'язкові. Цьогоріч усі майбутні вступники складатимуть іспит з української мови, математики та історії України.

Також вони зможуть обрати четвертий предмет серед:

  • української літератури;
  • іноземних мов (англійської, німецької, французької або іспанської);
  • біології;
  • хімії;
  • фізики;
  • географії.

"Предмет, тестування з якого вступник/вступниця бажає пройти на вибір, він/вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ", – зауважили організатори.

Там додали, що в 2025 році формат іспиту не зміниться – випускники шкіл складатимуть два етапи НМТ в один день і використовуватимуть для цього комп'ютери.

РЕКЛАМА:

Майбутні абітурієнти матимуть 120 хвилин для виконання завдань з української мови та математики та ще стільки ж на тестування з історії України та обраного навчального предмета.

Скільки завдань буде на НМТ?

Цьогоріч більшість предметів НМТ міститиме 30 завдань, зокрема:

  • українська мова;
  • українська література;
  • історія України;
  • біологія;
  • хімія;
  • географія.

Завдання з математики передбачатимуть 22 тестових завдання, а з фізики – 20. Найбільший обсяг завдань передбачили для іноземних мов – по 32.

В УЦОЯО зауважили, що завдання з усіх предметів відповідатимуть змісту програм ЗНО, зокрема з історії України. Завдання з цієї дисципліни охоплюватимуть період від найдавніших часів до подій початку XXI століття.

Як підраховуватимуть бали НМТ?

З української мови учасники тестування зможуть отримати максимум 45 балів за правильне виконання 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді та п'яти – на встановлення відповідності (від 0 до 4 балів).

Частина НМТ з математики передбачає максимум 32 бали: за 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді, трьох завдань на встановлення відповідності (від 0 до 3 балів), а також чотири питання з короткою відповіддю (0 або 2 бали).

Якщо майбутні вступники нададуть правильні відповіді на всі питання з історії України, то зможуть отримати 54 бали. Ця частина тестування передбачатиме:

  • 20 завдань з вибором однієї відповіді;
  • чотири на встановлення відповідності (від 0 до 3 балів);
  • три на встановлення правильної послідовності (від 0 до 3 балів);
  • три з вибором трьох відповідей із семи запропонованих (від 0 до 2 балів).

Блок з української літератури міститиме 24 питання з вибором однієї правильної відповіді та п'ять – на встановлення відповідностей (отримати можна від 0 до 4 балів). За цей предмет майбутні вступники зможуть отримати 45 балів.

Тестування з усіх іноземних мов матиме однакову структуру. За 32 завдання можна отримати 32 бали. НМТ цього блоку складатиметься з 11 питань на встановлення відповідностей, п'яти – з вибором однієї правильної відповіді та ще 18 на заповнення пропусків у тексті.

Цьогоріч з біології майбутні абітурієнти зможуть отримати максимум 46 балів за виконання 24 завдань за вибором однієї правильної відповіді, чотирьох – на встановлення відповідності (від 0 до 4 балів) та двох – з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (від 0 до 3 балів).

У 2025 році з фізики на НМТ буде 20 завдань, зокрема 12 з вибором однієї правильної відповіді, два – на встановлення відповідностей (від 0 до 3 балів) та шість з короткою відповіддю (0 або 2 бали). Загалом за всі правильні відповіді можна отримати 32 бали.

Частина з хімії включатиме 30 завдань із максимальною кількістю балів 40. Більшість тестів передбачатиме вибір однієї правильної відповіді (22), ще два завдання передбачатимуть встановлення відповідності (від 0 до 2 балів) та шість – з короткою відповіддю (0 або 2 бали).

Тестування з географії включатиме три типи завдань, загальна кількість яких становитиме 30.

Зокрема, передбачено 20 питань із вибором правильної відповіді, чотири на встановлення відповідностей (0 або 2 бали) та шість з вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів. За частину НМТ з географії можна отримати максимум 46 балів.

Раніше ми розповідали, скільки триватиме реєстрація для участі в основних сесія НМТ.

Реклама:

Головне сьогодні