Українська правда
Життя

Крім стипендій, Мінфін хоче скасувати й безкоштовне навчання в магістратурі

Версія для друку Коментарі 0
02.09.2016
Фото proekt-obk.com
Міністерство фінансів пропонує не тільки змінити підхід до виплати стипендій, а й скасувати бюджетне навчання на магістратурі.

Про це йдеться в рекомендаціях Мінфін для МОН щодо розподілу витрат і надання кредитів із загального фонду проекту держбюджету на 2017 рік.

"З метою переходу на систему отримання студентами освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" виключно на контрактній формі навчання, при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік зменшено видатки за загальним фондом Міносвіти – 159 687,6 тисяч гривень", – йдеться у  повідомлення.

Відомство планує з 1 січня 2017 року скасувати звичну систему виплат для студентів.

У Мінфін пояснюють, що залишать соціальну стипендію для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, й академічні виплати для тих, хто демонструє високі результати у навчанні.

Разом із тим, у міністерстві обіцяють не зменшувати стипендіальний фонд після зміни системи виплат стипендій у 2017 році.

МОН, у свою чергу, вступає категорично проти скасування стипендій.

Нещодавно одночасно 2 флешмоби за і проти скасування стипендій у вишах започаткували користувачі Facebook. Дописи із хештегами #проживубезстипендии та #Мені_потрібна_стипендія, #Моя_стипендія_справедлива поширюють у соцмережі.

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте