Як 25 родин зібралися і завели коника для діток
П’ятирічна дитина продала картин на понад 7 тисяч гривень.
Цього хлопчика звати Максим Косинець, він із Волині і у нього ДЦП.
Ні, його ніхто не експлуатує. "Мені треба було якось розвивати дрібну моторику у сина, однак це було дуже важко. Як ти даси йому перебирати крупи, якщо він зжав кулачки?" – пояснює мама Світлана.
Жінка випадково купила у канцтоварах пальчикові фарби, дала Максимові у руки кухонну губку, намочила в фарбі, він затиснув ручку і удвох вони намалювали коло, потім ватною паличкою зробили хвостик – вийшло яблучко. Далі були груші та лимони. Коли фрукти та інші прості предмети набридли, взялися за серйозніші картини.
Зараз малюнки особливого хлопчика купують у соцмережах та на аукціонах.
Гроші Максим збирає на утримання коня, щоб мати можливість проводити реабілітацію за допомогою іпотерапії.
П’ятирічний Максим продав картин на понад 7 тисяч гривень, щоб мати можливість проводити реабілітацію за допомогою іпотерапії |
ЗВИКЛИ ДО ПОСТІЙНИХ ЗАНЯТЬ
"На коні треба сидіти, випрямивши спинку. Це дуже важливо, бо на конику, хоче Максим чи ні, але мусить вирівнюватися. А ще – широко розставляти ніжки. І вони розслабляються, бо коник теплий", – пояснює Світлана Косинець.
Раніше мама і син займалися іпотерапією постійно, однак у 2014 році тренера Володимира Маруняка із приватної стайні мобілізували в АТО.
Альтернативу шукали довго.
"Ми пробували шукати у Луцьку, та, на жаль, у кожній стайні нас чекали відмови. Там коника продали, там тренер не буде з дітьми займатися", – пригадує жінка.
Знайшлись коники у Хмельницькому. Однак ті умови сім`ю Косинець не зовсім не влаштовували. По-перше, далеко. По-друге, розклад був обмежений – лише два тижні, щодня 15 хвилин катання зранку та 15 ввечері.
"А ми ж звикли до постійних занять. Тому такі поїздки нам виходили б дуже затратними і по часу, і по грошах", – каже Світлана.
У таких пошуках минув рік. Із зони АТО повернувся тренер Володимир і знову почав займатися із дітками. Однак це тривало недовго, бо йому довелося звільнитися із приватної стайні – там вирішили розпродати коней.
З проблемою зіштовхнулися не лише Світлана та Максим, а ще двадцять чотири волинські родини, яким лікар теж рекомендував іпотерапію.
Звільнення тренера стало останньою краплею і ці люди вирішили діяти: створили громадську організацію "Сильні діти" та самотужки взялися облаштовувати Центр іпотерапії.
З проблемою зіштовхнулися не лише Світлана та Максим (на фото зліва), а ще двадцять чотири волинські родини, яким лікар теж рекомендував іпотерапію |
НАЙПРОСТІШЕ – МАТИ СВОГО КОНЯ
"Дельфінів сюди не привезеш, бо це неможливо і їх тут ніколи не було.
Ми подумали, що найпростіше – це мати свого коня, бо коли в тебе він був, реально допомагав, і раптом його не стало, то це справді проблема", – пояснює Світлана.
Вона каже, що зараз коли прокидається зранку, то з жахом думає про те, куди вони влізли і що роблять.
Спочатку планували щось дуже мінімальне – придбати старенький корівник, перекрити, завести туди коника і займатися.
Анонімний благодійник допоміг організації придбати приміщення у селі Вишнів Ківерцівського району.
"Уклали договір на оренду землі й дуже зраділи, оскільки на кінець літа 2016 року мали б уже відновити заняття", – пригадує жінка.
Однак в процесі все вийшло значно складніше.
Почали збирати гроші на коника: частину вдалося зібрати самотужки батькам, решту коштів перерахували небайдужі. Так назбирали 30 тисяч гривень.
"Вдалося домовитися на конюшні, де ми займалися ще до АТО. Власник розпродував коней, і ми "забронювали" Ромашку, яку наші діти вже добре знали", – каже пояснює мама Максима.
Зараз за Ромашку вже дали завдаток, однак вона ще живе у попереднього власника. Чекає, поки "Сильні діти" облаштують для неї місце в новому Центрі.
"Сильні діти" назбирали 30 тисяч гривень на коня. Фото melory/Depositphotos |
300 ГРИВЕНЬ ІЗ КОЖНОЇ ЗАРПЛАТИ
"Наш кошторис – це десь 3-4 мільйони гривень. Ми вкладаємо гроші, а кінця краю тій роботі нема.
Тішить те, що корівник вже готовий, дах зробили, вікна вставили.
Зараз на черзі – внутрішні роботи, для цього потрібно 20 тисяч цеглин. Треба поставити перегородки, стійла для коней, хочемо у майбутньому завести їх більше", – бідкається Світлана.
Ускладнює роботу і те, що манеж має бути доволі великим. Його площа становитиме майже 300 метрів, адже конику потрібно розвертатися.
Крім того, споруда повинна мати вигляд критої арени, скільки особливі дітки мусять займатися там у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Навіть влітку на яскравому сонці хворі дітки почувають себе некомфортно.
Фундамент для манежу вже готовий, тепер робітники в’яжуть арматуру, а решта робіт – попереду.
На такому етапі зараз будівництво Центру іпотерапії |
Варто зазначити, що стайню "Сильні діти" будують не лише для себе. З радістю прийматимуть тут на реабілітацію АТОвців та запрошують всіх охочих просто покататися.
Світлана розповідає, що багато допомагають прості люди. Зокрема, купуючи у активістів одяг, книжки, рукоділля на сторінці "Благодійного ярмарку Ромашка".
Є одна пані, котра, здається, перекидає "Сильним дітям" 300 гривень із кожної зарплати.
[L]Є такі, що не хочуть афішувати свою благодійність.
Світлана показує фінансові звіти, які активісти оприлюднюють, та пригадує, що коли кинули клич, то допомагати почали друзі та знайомі: "Відтак гроші приходили зі всієї України та навіть з-за кордону. Звичайно, цього мало для повноцінного фінансування. Та хто як може, так і долучається".
Тетяна Дзяма, спеціально для УП.Життя