Червона доріжка для вишиванок, величезний прапор і квіткова краса
У Луцьку люди у вишиванках на Театральному майдані вибудували своїми тілами слово "Україна". Всього на цьому майдані, за різними підрахунками, зібралося від двох із половиною до 4 тисяч лучан. У самій акції взяли участь понад півтисячі осіб.
Учасників заходу нагородили у різноманітних номінаціях. Зокрема "Наймасовіша родина", "Найповажніший учасник", "Найменший учасник", "Найоригінальніша вишиванка", "Древня сорочка", "Найпатріотичніший дідусь та бабуся" тощо.
У Луцьку люди у вишиванках утворили "Україну" |
У Рівному на День Незалежності застелили "Червону доріжку" для вишиванок. На такому подіумі демонстрували чоловічі та жіночі моделі національного одягу, які були вручну виготовлені найвідомішими майстрами регіону.
У Рівному відбулось дефіле у вишиванках |
Як зауважують організатори дійства, розміри українського прапору криють в собі певний символізм: за давнім способом літочислення, яке було в Україні ще за часів перших князів, зараз має бути саме 7517 рік.
Олег Скрипка розгорнув у "Мамаєвій Слободі" особливий прапор |
Відтак "Мамаєва Слобода" та "Країна Мрій" вирішили відтворити популярні для української самобутності цифри 7517 в величезному прапорі - символі давності українського народу та єдності національних цінностей.
Значно менші прапори, а також вишиванки, можна було придбати на вулицях усіх міст країни: у припливі національного відчуття гордості і патріотизму ймовірність покупки таких речей зростає в рази.
Вареники за 7 хвилин
24 серпня на головній сцені Майдану Незалежності з нагоди свята набивали шлунки. Десять учасників, серед яких фермери, будівельники, журналісти і співробітники ресторанів з різних куточків України, жадібно поглинали національну страву на швидкість.
Перед ними виставили по величезній мисці, у кожній - рівно по 100 вареників з картоплею. Учасникам дали ще по великій тарілці зі сметаною, шкварками і воду. На поїдання відвели 7 хвилин.
Переможцем третього всеукраїнського чемпіонату став бармен з Києва Олександр Савченко. Він з'їв за 7 хвилин аж 67 вареників з картоплею. За що одержав путівку в Єгипет.
Столичний бармен Олександр Савченко переміг у конкурсі на поїдання вареників |
Але їм треба ще довго тренуватися. Адже світовий рекорд - це 100 вареників за 1 хвилину і 39 секунд. Встановлений він на світовому чемпіонаті в Нью-Йорку в 2005 році.
Цими днями столиця потопала у квітах. Їх не лише у горшечках порозкладали на київських клумбах, з них робили цілі казкові шедеври.
Так, на вулиці Інститутській зацокав величезний квітковий годинник, який може потрапити в Книгу рекордів Гіннесса. Діаметр - 19,5 м, і на них пішло 50 тисяч квітів. Але вже через добу після відкриття годинник... зупинився. У мерії обіцяють розібратися з проблемою вже сьогодні, але поломка не заважає городянам фотографуватися на тлі квіткового чуда.
На Майдан Незалежності з вулиці Інститутської дивиться ось такий величезний квітковий годинник. Щоправда, час на ньому запинився |
У квітах потопало і столичне Співоче поле. Там поселились квітковий кіт Леопольд, прекрасна Ассоль, Буратіно, Попелюшка. Уся ця краса милуватиме око ще до 1 вересня. Тож хто не встиг полюбуватись безкоштовними "Казками народів світу", у вас ще є час!
А на Співочому полі оселились Кіт Леопольд ... (мишенята-шкодороби теж є) |
Дюймовочка... |
... і Буратіно |
За матеріалами "Сегодня", "Радіо Свобода", "Української правди. Київ". Усі фото згаданих видань