Moloko Music Fest: Брати і сестри во інді
Організатори фестивалю, музиканти з гурту Esthetic Education, запевняють, що їхньою альтруїстичною метою було надати достойного рівня концертний майданчик для українських виконавців, які не женуться за телерейтингами та комерційною вигодою.
Таких за новомодною тенденцією об'єднують словом інді (скорочення від independent: незалежний). Одного опіку на співпраці зі спонсорами, який "естетики" здобули після недавнього візуально-музичного дійства "Артефакт", вочевидь було достатньо.
Тож цього разу, заявив зі сцени фронтмен "ЕЕ" Луї Франк, обійшлися без спонсорської допомоги, а пілотний фестиваль реалізували цілком і повністю власними силами. Спроба швидко і якісно, конкретним вчинком, вибачитися перед ображеними на недавню прикрість прихильниками, вдалася.
Кочегаром апетитів слухачів чи то пак конферансьє виступив відомий у вузьких колах Василь Васильців. Львівська зірка готувалася до відповідальної ролі ведучого: його поведінка на сцені нагадувала репетицію шкільного КВК чи капусника.
Васильців жадібно пив молоко та зловживав виразами "як добре", "як красиво", "просто супер". Гурт "ComaHa" Васильців запросив на сцену після 10-хвилинного читання підручника з біології за 7 клас, точніше - тієї його частини, де говориться про клас комах.
Василь Васильців спробував себе у ролі конферансьє |
Ситуація з його конферансом схожа на історію повітряної кульки: пружна і яскрава на початку свого недовгого життя, після свята вона перетворюється на зморщений шматочок гуми. Так і з Васильцівим: якщо спочатку провокаційно примітивні жарти Василя викликали сміх, то наприкінці публіка банально втомилася.
Та й сам Вася по-дитячому відкрито зізнався, що втомився, але гідно, в найкращих фрік-традиціях, довів справу до кінця.
Музичне меню складалося майже з десятка страв різної калорійності. Сайд-проект вокаліста "Esthetic Education", Джоні Бардо, видав досить якісний рок-електронік сет. Бек-вокалістки енергійно підігравали своєму волохатому героєві у яскравому шалику та смугастому піджаку.
Відомо, що Луї Франк помітив постать Васильціва саме через його, так би мовити, специфічне сценічне амплуа. Тож на сцені фестивалю двоє схожих епатажних музикантів навіть заспівали спільну пісню, героїню якої обоє мріяли цілувати та обіймати.
Програми гуртів "ComaHa" та "Прозорі" могли бути потужніші. Перший гурт утворився як окремий проект флейтистки з "Гурту ЙоГурт" Марії Хмельової. В "Комасі" музична частина виграє у порівнянні з вокальною. Із "Прозорими" все навпаки - вокал домінує над музикою, складність якої цілком відповідає принципу некомерційності, за яким відбирали виконавців для фестивалю.
Окрім вокаліста Євгена Могилевського в образі кремезного любителя чорного, "Прозорі" взяли активною промоцією свого диску серед відвідувачів фесту.
Ніби таємні агенти, промоутери підходили до людей і тицяли в руки диск відразу з двома речами - аудіоматеріалом від "Прозорих" та оголошенням про майбутній концерт в одному зі столичних клубів.
Гурт "Щастя" презентував сет із потужними гітарними партіями, де вокал з'являвся лише епізодично. Але музика, однозначно, від того не програвала.
Таємний гість, чия персона не розголошувалася аж до самої середини дійства, виявився приємною несподіванкою. Андрій Запорожець, екс-вокаліст харківського дуету 5'nizza, потішив присутніх новими жорсткими піснями на соціальну тематику.
Його приїзд до столиці цього разу виявився досить плідним - 1 листопада відбувся його клубний концерт у Києві, а вже 2-го гурт Sunsay долучився до Moloko Fest'у.
Впізнаваними і улюбленими стравами української музичної кухні на події стали "Esthetic Education" та "Крихітка Цахес". Цей виступ "естетиків" мало відрізнявся від попередніх їхніх концертів - все так само якісно та зі смаком.
Зіграли навіть "Mr. President", яка рідко фігурує в концертних сет-листах.
Складалося враження, що музиканти надали своєму виступові не таку вже й значну роль. Мовляв, наша справа - організувати подію. Треба визнати, вийшло непогано, незважаючи на постійні проблеми зі звуком та непорозуміння зі співом за закритою завісою.
Що стосується "цахесів", то гурт презентував нові пісні та порадував публіку старими хітами на зразок "В мене є мен" та "Він мене не кохає". Не дивлячись на подекуди занадто помітну схожість на Торі Еймос, вокалістці Каші Сальцовій не відмовиш ані у елегантному сценічному іміджі, ані в натхненності виконання.
Відкриттям автора цих рядків став британський гурт Adam Beattie and the Consultants, який додав фестивалю духа Тома Вейтса. У не зовсім тверезому кантрі-блюзі цієї інтернаціональної команди - музиканти родом з Великобританії, Шотландії, Австралії та Чилі - відчувалися ледь вловимі нотки пісень морських піратів.
Аліна Орлова з музикантами відіграли повноцінний концерт із коротеньких повітряних пісень, частину з яких можна почути на її дебютному альбомі "Laukinis šuo dingo" |
Хедлайнер події, 20-річна Аліна Орлова, вийшла на сцену близько 23:00. Сміливо прозора сукня, кучеряве руде волосся, зелені чобітки - ця дівчина нагадувала лісову фею. Причому фею із пронизливим голосом та експресивними манерами зрілої виконавиці.
Її пісні слухачі сприймали заслуженими оваціями, а дехто навіть запрошував спуститися в зал. Співачка з музикантами відіграли повноцінний концерт із коротеньких повітряних пісень, частину з яких можна почути на її дебютному альбомі "Laukinis šuo dingo" ( Дикий собака дінго).
Решта композицій склала ексклюзив, який українська публіка почула вперше, оскільки раніше Орлова ніколи не приїздила до Києва.
Організатори фестивалю планують дати Moloko Music Fest'у друге життя у 2009 році. Зважаючи на підбір виконавців цього року, смаки в них заслуговують меломанської довіри, тож можна очікувати чогось не менш видовищного.
Виявляється, молоко може бути продуктом для гурманів, принаймні музичних - то точно.
Автор фото Настя Зайцева, Esthetic Music