На стоматологію, медицину та педіатрію прийматимуть зі 150 балами ЗНО з профільних предметів

— 18 жовтня 2017, 14:44

Для вступу на стоматологію, медицину та педіатрію у 2018-му році потрібно буде мати з двох предметів із трьох результати ЗНО на рівні 150 балів.

Для вступу на стоматологію, медицину та педіатрію у 2018-му році потрібно буде мати з двох предметів із трьох результати ЗНО на рівні 150 балів

Такі правила прийому в вищі навчальні заклади на 2018 рік затвердило Міністерство освіти та науки.

Для вступників на здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти умовами прийому визначено такий перелік конкурсних предметів:

– українська мова та література (обов’язковий для всіх вступників предмет);

– другий предмет (фіксований),

ВІДЕО ДНЯ

– третій предмет (два альтернативних предмети на вибір вступника).

Останній пункт не стосується не бюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначають ВНЗ.

При цьому правилами прийому встановлено мінімальну кількість балів (150) з другого і третього конкурсних предметів для вступу на окремі медичні спеціальності (стоматологія, медицина та педіатрія).

"На наполегливе прохання МОЗ ми врахували, що на лікарські спеціальності буде встановлено мінімальний прохідний бал 150. Минулої вступної кампанії це було вводити запізно, у 2018 році це працюватиме", запевнив заступник міністра освіти Юрій Рашкевич.

У свою чергу директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров уточнив, що "на всі три спеціальності (стоматологія, педіатрія, медицина) другий сертифікат біологія, третій хімія або математика".

"Цього року на всі спеціальності не тільки медичних вишів треба здати укрмову, а й другий фіксований. Цього року вперше є отакий фіксований перелік другого предмету. Раніше обов'язковим був тільки сертифікат укрмови, а інші визначав університет", пояснює він.

[L]Раніше з цього приводу відбувалися палкі дискусії між Міністерством охорони здоров’я, Міністерством освіти та науки та комітетом Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Під час вступної кампанії-2017 група депутатів пропонувала скасувати рішення уряду про єдиний для контрактників та бюджетників мінімальний прохідний бал для вступу на медичні спеціальності – 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Тоді вони домоглися того, щоб це правило не застосовувалося до вступників-2017. Однак міністр освіти та науки Лілія Гриневич пообіцяла, що такий поріг буде встановлений у 2018 році.

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський переконаний, що "критерій ЗНО менше 150 дозволяє відсіяти абітурієнтів з хибною мотивацією - тих, хто з певних причин хоче стати лікарем, але не спроможний навіть бути одним з кращих в навчанні".

Раніше Міністерство охорони здоров'я проаналізувало студентів, котрі вступили у медичні навчальні заклади у 2017 році і поділилось результатами з "Українською правдою. Життя".

Виявляється, є медичні спеціальності, де мінімальний бал контрактників з профільного предмету на ЗНО дорівнює мінімуму – 100.

Вищі бали з профільного предмету ЗНО прогнозовано отримали студенти, які вступили на бюджетну форму навчання.

Для збільшення натисніть на світлину

У 2018 році буде передбачено використання сертифікатів ЗНО 2016, 2017 та 2018 років (з іноземних мов – 2018 років).

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні