Брак фізичної активності може призвести до смерті до 5 млн людей на рік – ВООЗ

Катерина Хорощак — 27 листопада 2020, 12:48

Щорічно можна уникнути до 5 мільйонів смертей у всьому світі, якщо люди будуть бігати, гуляти і просто більше рухатися.

Про це повідомило агентство Associated press з посиланням на оновлену версію інструкції Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в сфері фізичного здоров'я.

Цей документ вказує, що 25% дорослих і 80% підлітків не достатньо фізично активні, і ця ситуація ускладнюється через COVID-19.

ВООЗ рекомендує як мінімум 2,5 годин середньої або високої фізичної активності для дорослих в тиждень і по годині в день для дітей і підлітків.

Регулярна фізична активність важлива для запобігання серцевого нападу, діабету і раку; вона також допомагає проти депресії і тривожності, покращує роботу мозку.

Фото: olly18/Depositphotos

"Фізична активність будь-якого типу і тривалості може поліпшити здоров'я і самопочуття, але чим більше, тим краще", - заявив директор департаменту ВООЗ з питань зміцнення здоров'я Руедігер Крех.

Якщо ви проводите багато часу сидячи, на роботі або в школі, вам потрібно більше фізичної активності, щоб протистояти руйнівним наслідкам пасивного способу життя, зазначив він.

Доктор Фіона Булл, яка очолює відділ фізичної активності у ВООЗ, сказала, що в документі вперше дають поради щодо малорухомої поведінки.

Вона додала, що раніше експерти вважали, що потрібно займатися фізичною активністю періодично не менше 10 хвилин.

Але все більше науковців схиляються до думки, що справді дуже важливо приділяти хоча б 150 хвилин фізичній активності в тиждень.

Нагадаємо, експерти вважають, що 1 пробіжка на день за умови 8 годин сидіння не допоможе здоров'ю.

Вас також може зацікавити:

Від 17 до 33 тисяч смертей: аналітики оцінили 3 сценарії карантину вихідного дня

Смертність від COVID-19 може залежати від забрудненості повітря в країні. Україна в переліку ТОП-20

Спорт після COVID-19: 12 простих вправ в залі

Як займатися спортом, коли немає часу на спорт? Поради фітнес-тренера

На що можуть вплинути 5-10 хвилин бігу на день – Супрун

9 міфів про заняття спортом, в які ви досі можете вірити

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні