Одна доза COVID-вакцини зменшує поширення вірусу до 50% – дослідження

Катерина Хорощак — 28 квітня 2021, 11:52

Одна доза вакцин Pfizer або AstraZeneca, якими щеплюють українців, знижує ймовірність зараження коронавірусом інших членів сім'ї до 50%.

Про це свідчить дослідження Департаменту охорони здоров'я та соціального забезпечення Великої Британії, пише Medical Xpress.

Його результати показали, що у тих, хто заразився через три тижні після першого уколу, ймовірність передачі вірусу своїм близьким була на 38-49% нижча, ніж у нещеплених.

"Це приголомшлива новина – ми вже знаємо, що вакцини рятують життя, і це дослідження показує, що вони ще й зменшують передачу цього смертельного вірусу", – сказав міністр охорони здоров'я Великої Британії Метью Генкок.

Для дослідження зібрали дані з більш ніж 57 тис. людей в 24 тис. домашніх господарствах Великої Британії, в яких був лабораторно підтверджений випадок вакцинації, та порівняли їх з майже 1 млн невакцинованих випадків.

Фото: sertur_vetan/Depositphotos

Домогосподарства вважаються місцем високого ризику передачі COVID-19, і такі ж результати можна очікувати в інших умовах з аналогічними ризиками передачі, як-от при спільному проживанні та у в'язниці, йдеться в дослідженні.

Тепер експерти оцінюватимуть, чи можуть дві дози вакцини ще більше скоротити передачу вірусу.

Нагадаємо, одна доза вакцини Pfizer здатна захистити від COVID-19, але не одразу.

Ефективність AstraZeneca коливається від 62% до 90% залежно від дозування.

Вас також може зацікавити:

Степанов розповів, кого зараз вакцинують препаратом Pfizer

Тромби після вакцинації AstraZeneca: симптоми, хто у зоні ризику та наскільки це небезпечно

Все, що варто знати про вакцинацію проти COVID-19 в Україні

Кому не можна робити щеплення проти COVID-19? Перелік протипоказань

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні