ВООЗ занепокоєна ризиком поширення COVID-19 та поліомієліту в Україні

Олена Барсукова — 12 вересня 2022, 16:39

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує, що зростання захворюваності на COVID-19 в Україні може досягти піку в жовтні 2022 року.

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус на конференції Європейського регіонального комітету у Тель-Авіві, повідомляє Reuters.

"Зараз ми спостерігаємо збільшення випадків COVID-19 в Україні. Ми прогнозуємо, що передача вірусу може досягти піку на початку жовтня, і лікарні можуть бути майже заповнені", – сказав Гебреєсус.

Також у ВООЗ занепокоєні ризиком поширення поліомієліту через низькі показники вакцинації та переміщення людей через війну.

Читайте також: Ти не можеш залишити службу, якщо в тебе діарея. Інтерв'ю з інфекціоністом про COVID-19 в тилу, на передовій та інші можливі хвороби

Фото: lightsource/Depositphotos

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну сильно вплинуло на охорону здоров’я, кажуть у ВООЗ.

Організація підтвердила понад 500 атак на медичну інфраструктуру, що призвело щонайменше до 100 смертей.

Глава ВООЗ прогнозує дефіцит кисню для пацієнтів, тому що основні джерела постачання перебувають на окупованих територіях.

Кисень необхідний пацієнтам з COVID-19 та іншими критичними захворюваннями, спричиненими ускладненнями вагітності, пологів, сепсисом, травмами тощо.

Тедрос Гебреєсус також сказав, що війна може посилити поширення поліомієліту в Україні.

"Ми також глибоко стурбовані можливістю світового поширення поліомієліту через прогалини в масштабах імунізації та масове переміщення населення, пов’язане з війною", – сказав він.

Нагадаємо, поліомієліт – це інфекційне захворювання, яке передається через слину і фекалії.

Воно переважно вражає дітей і може спричинити параліч та навіть смерть. Хвороба не лікується, але запобігти їй можна за допомогою вакцинації.

У 2021 році в Україні зафіксували два випадки поліомієліту, а цьогоріч про інфікування у містах повідомляли Ізраїль, Велика Британія та США.

Раніше голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій розповідав, чого чекати від COVID-19 восени 2022 року, які хвороби можуть загрожувати українським військовим і як війна вплинула на епідемію.

Читайте також: Ми платимо велику ціну. Віктор Ляшко про наслідки війни для медичної системи й українців та ефективність роботи ВООЗ

Реклама:

Головне сьогодні