Глава ВООЗ вимагає від Китаю "повного доступу" для визначення походження COVID

1455
18 вересня 2023

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус закликав Пекін надати більше інформації про походження COVID-19.

Про це повідомляє Financial Times.

"Ми наполягаємо на тому, щоб Китай надав повний доступ (до документів щодо походження вірусу – ред.). Ми також просимо країни підняти це питання під час їхніх двосторонніх зустрічей — щоб спонукати Пекін до співпраці", — сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Реклама:

Він додав, що готовий надіслати другу команду для дослідження цього питання. Адже походження пандемії залишається нез'ясованим через майже 4 роки від появи перших випадків у китайському місті Ухань.

 Фото: Surabky/Depositphotos

Хоча вчені погоджуються, що світ більше не перебуває в гострій фазі пандемії, ВООЗ заявила, що країни повинні посилити нагляд за мутованим штамом BA.2.86 та іншими субваріантами Omicron.

"Якщо ми знаємо (походження – ред.), то можемо запобігти наступній пандемії. Отже, це наука. Це буде неправильно з моральної точки зору, якщо ми не дізнаємось, що сталося", – додав гендиректор ВООЗ.

Гебреєсус протягом тривалого часу наполягав на тому, щоб Китай поділився інформацією про походження COVID-19, заявляючи, що поки це не сталося, "усі гіпотези залишалися на столі".

Нагадаємо: раніше вчені висували припущення, що пандемію спричинив витік вірусу з лабораторії в Ухані або розповсюдилась через заражені морепродукти з ринку. 

Однак на високу смертність також вплинула дезінформація від лікарів, яку вони подавали пацієнтам. Про це свідчать дані дослідження вчених з Массачусетського університету.

Реклама:

Читайте також: Карі стали синіми: очі таїландського немовляти змінили колір через препарат від COVID-19Реклама: