Ляшко: через війну інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років

Олена Барсукова — 12 червня, 11:10
Ляшко: через війну інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років
Віктор Ляшко/Фейсбук

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів про наслідки війни на конференції з відновлення України (URC2024) у Берліні.

Зокрема, міністр заявив, що інсульти серед українців помолодшали на 10-15 років через війну і стрес, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я можу зараз зайти в дискусію і показати цифри зростання інсультів, до якого призводять саме стресові ситуації, в яких ми перебуваємо. Ми вже сьогодні можемо підтвердити дослідження минулих років, що країні, де триває війна, інсульти молодшають на 10-15 років", – сказав Ляшко.

Міністр також розповів, що внаслідок атак РФ в Україні було пошкоджено 1618 медзакладів, ще 214 – зруйновані повністю та не підлягають відновленню.

За словами Ляшка, ціна відновлення медичної сфери України від наслідків повномасштабної війни наразі складає понад 14 мільярдів доларів на найближчі 10 років.

ВІДЕО ДНЯ

Нагадаємо, раніше у МОЗ підрахували, що у 2023 році кількість пацієнтів з інсультом збільшилася на 16%. Нині запрацювали оновлені маршрути для пацієнтів з інсультами: ми пояснювали, які послуги з діагностики та лікування можна отримати безоплатно. Також "УП. Життя" розповідала, як розпізнати інсульт і надати людині першу допомогу.

Реклама:

Головне сьогодні