Вчені виявили новий позитивний ефект популярних ліків проти діабету
Науковці знайшли звʼязок між популярною речовиною з антидіабетичних препаратів і зниженням ризику хвороби Альцгеймера (деменції) у пацієнтів з діабетом II типу.
Дослідники з Медичної школи Західного резервного університету Кейса порівняли семаглутид з 7 іншими ліками у новому дослідженні, опублікованому в журналі Alzheimer's & Dementia, пише MedicalXpress.
Семаглутид є діючою речовиною препаратів Ozempic та Wegovy, які використовуються для лікування діабету та зниження ваги.
Ця речовина класу GLP-1 зменшує відчуття голоду і допомагає регулювати рівень цукру в крові при цукровому діабеті II типу, має численні побічні ефекти, але також переваги для здоров’я пацієнтів з діабетом.
Дослідницька група на чолі з професоркою біомедичної інформатики Ронг Сюй проаналізувала дані майже 1 мільйона американських пацієнтів з цукровим діабетом II типу за три роки.
Виявилося, що пацієнти, які приймали семаглутид, мали на 40-70% нижчий ризик розвитку хвороби Альцгеймера порівняно з тими, хто приймав будь-який з 7 інших протидіабетичних препаратів.
Цю тенденцію фіксували незалежно від статі, віку й ступеня ожиріння пацієнтів.
"Це дослідження надає реальні докази впливу (семаглутиду) на хворобу Альцгеймера, хоч доклінічні дослідження вже припускали, що семаглутид може захищати від нейродегенерації та нейрозапалення", – каже керівниця дослідження Ронг Сюй.
Водночас науковиця зазначила, що робити чіткі причинно-наслідкові висновки поки що зарано, і потрібні подальші рандомізовані клінічні дослідження.
Нагадаємо, раніше дослідження показували, що препарати на основі семаглутиду можуть допомогти при хворобах нирок, печінки й серця, а також знизити ризик інсульту, інфаркту й серцево-судинних захворювань.