Українська правда

Як оскаржити рішення експертної команди лікарів? Покрокова інструкція

- 3 січня, 18:50

З 1 січня 2025 року експертні команди лікарів замінили ліквідовані медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Вони проводять оцінювання повсякденного функціонування особи, зокрема ухвалюють рішення щодо встановлення чи продовження інвалідності.

Як оскаржити таке рішення – пояснили у Міністерстві охорони здоров’я.

Якою є процедура оскарження?

У міністерстві кажуть, подати скаргу можна в електронній чи паперовій формі.

Для подання електронної скарги необхідно звернутися до лікаря, який раніше направив скаржника на проведення оцінювання.

Лікуючий лікар оформить скаргу в електронній формі та направить її до Центру оцінювання функціонального стану особи за допомогою е-системи.

Окрім того, скаржник або його уповноважений представник може надіслати скаргу в паперовій формі поштовим відправленням до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Які дані потрібно зазначити у скарзі?

Скарга обов’язково має містити:

  • прізвище, ім’я, по батькові скаржника;
  • адресу проживання чи перебування;
  • контактні дані, зокрема телефон чи адресу електронної скриньки;
  • вимоги та їхнє обґрунтування;
  • дату складання скарги.

"Скаргу потрібно подати протягом 40 календарних днів з моменту надсилання витягу з рішення експертної команди, що оскаржується", – додали у МОЗ.

Як діяти, якщо пропустили термін оскарження?

У такому випадку можна подати клопотання про поновлення оскарження до Центру оцінювання функціонального стану особи. До нього треба додати копії документів, що підтверджують наявність поважних причин.

Клопотання можна подати в електронній або паперовій формі. Центр оцінювання розглядатиме їх впродовж п’яти робочих днів, а про своє рішення вони повідомлятимуть поштою або через електронну систему.

Якщо строк оскарження поновлено, скаргу необхідно подати протягом 10 робочих днів після отримання відповідного повідомлення від Центру оцінювання.

Розгляд скарг може відбуватися очно, заочно або із використанням засобів телемедицини.

"Експертна команда Центру оцінювання аналізує документи, заслуховує пояснення скаржника чи його уповноваженого представника, а за потреби на підставі медичних обстежень проводить повторне оцінювання.

У разі відмови скаржника від медичного обстеження або неявку на нього (крім випадків відрядження, тимчасової непрацездатності чи мобілізації скаржника) експертна команда Центру оцінювання скасовує рішення, що оскаржується", – пояснили у відомстві.

Які рішення може ухвалити Центр оцінювання функціонального стану особи?

За результатами розгляду скарги, Центр оцінювання може ухвалити:

  • підтвердження або скасування оскаржуваного рішення;
  • формування нового рішення (у такому разі експертна команда Центру оцінювання повинна сама ухвалити нове рішення за результатами оцінювання скаржника).

Кінцеве рішення підписують усі члени експертної команди. Детальніше про їхню роботу можна прочитати за посиланням.