Активістка, яка займається викриттям плагіату, заявила про погрози та переслідування

Дарія Поперечна — 7 жовтня 2020, 17:56

Активістка та координаторка антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" Світлана Благодєтєлєва-Вовк, яка займається викриттям академічної недоброчесності в наукових роботах, заявила про переслідування та погрози сексуального характеру.

Про це активістка розповіла під час прес-конференції у інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" 7 жовтня.

За словами Світлани, вона отримує листи з погрозами про згвалтування та порнофантазіями за її участі, а також фото з її місця проживання, особисті фото та рукописні записки, які залишають у дверях домівки.

Перші переслідування та листи з погрозами Світлана зафіксувала в другій половині червня-на початку липня.

"Перше викриття в роботах Сергія Шкарлета відбулось 3 червня. Після цього було ще 8 публікацій. Я подала заяву до МОН та НАЗЯВО за 5 випадками по цій справі.

ВІДЕО ДНЯ

Так співпало, що починаючи з середини червня (16-17 червня) розпочалися кібер переслідування мене в мережі Facebook.

...3 липня на мою пошту прийшов лист від особи, яка вже 8 липня почала в своїх листах здійснювати погрози сексуального характеру", – розповідає Світлана Благодєтєлєва-Вовк.

До поліції координаторка ініціативи звернулась 2 вересня. За її словами, заява була зареєстрована як звернення громадян.

Керівниця проектів Центру прав людини Людмила Янкіна зауважує, що поліція повідомила, що кримінальне провадження по справі було відкрите 13 вересня.

За її словами, "за первинною реакцією, поліцейські не побачили складу злочину, в ознаках переслідування", але вбачали в цьому "романтичні записки".

Під час конференції Світлана Благодєтєлєва-Вовк зазначила, що всі факти та ймовірні версії повинна встановити поліція.

Натомість у Центрі протидії корупції зазначають, що однією із версій може бути помста з антиплагіатну діяльність Світлани.

"Як на мене хронологія подій дуже очевидна. Мені видається, що тут досить логічним може бути зв'язати хронологію і зробити висновок, що це може бути помста зі сторони Шкарлета.

Я переконана, що Національна поліція повинна розглянути цю версію", – зазначила виконавча директорка ЦПК Дар'я Каленюк.

Стосовно своєї антиплагіаторської діяльності Світлана розповідає, що виконує адміністративну діяльність.

"Я як координаторка займаюся надсиланням заяв та здійснюю цю адміністративну діяльність. Таким чином, саме за моїм підписом всі ці справи розглядаються в офіційних органах", – розповідає Світлана Благодєтєлєва-Вовк.

Вас також може зацікавити:

Шкарлет пояснив: подав позов проти НАЗЯВО, щоб заяви про плагіат не дискредитували МОН

Очільник МОН Шкарлет позивається до НАЗЯВО через виявлений плагіат в своїх роботах

Шкарлет вважає питання про плагіат закритим, а провальну підготовку шкіл – перебільшеною

Освітній комітет Ради підтримав заборону плагіаторам займати посади міністрів

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні