Змусили мити трупи в морзі: як в Ірані репресують жінок, які не носять хустки

5531
27 липня 2023

В Ірані влада репресує жінок, які не носять хустку – їх звільняють з роботи, позбавляють автівок та карають в інший спосіб.

Зокрема, цього місяця одну жінку змусили мити трупи в морзі – це частина її покарання за недотримання суворих правил. 

Іншій жінці з провінції Есфахан заборонили користуватися автомобілем на пів місяця через те, що вона знімала хустку за кермом.

Реклама:

Звіт про репресії підготувала організація Amnesty International, повідомляє The Independent.

Іранська поліція вже розіслала понад 133 100 повідомлень з вимогою не використовувати автомобілі протягом певного часу, а також конфіскувала 2 тисячі автомобілів, передала понад 4 тисячі "рецидивісток" до судових органів, а також викрила понад 300 "правопорушників".

Також силовики патрулюють вулиці та використовують камери відеоспостереження, щоб затримувати жінок, які знімають хіджаб навіть на порожніх вулицях чи у власній машині.

Читайте також: В Ірані охоронець університету вдарив студентку об сходи: активісти обурені

Фото: Izzet Keribar/GettyImages

За словами іранських чиновників, з 15 квітня поліція надіслала майже мільйон попереджувальних SMS-повідомлень жінкам, які були зафіксовані на камеру без хустки в машині.

Реклама:

Деяких жінок відрахували з університетів, не допустили до випускних іспитів, а також позбавили можливості користуватися громадським транспортом і банківськими послугами за порушення правил носіння хустки.

Нагадаємо, в Ірані носіння хустки в громадських місцях є обов'язковим для всіх жінок, інакше на них чекає штраф або ув’язнення. 

Однак покарання загрожує не лише тим, хто не носить хіджаб – приводом може стати навіть "неправильно" зав’язана хустка на думку поліції моралі. 

Торік за "неправильно зав’язану хустку" поліція затримала 22-річну Махсу Аміні, яка потім впала в кому і померла від наслідків побиття.

Після цього країну сколихнула хвиля протестів, у яких брали участь навіть школярки. Учасникам почали виносити смертні вироки.

Водночас Amnesty International раніше потрапляли у скандали. Торік вони опублікували звіт про те, що українські військові, які стримують російських окупантів, нібито наражають на небезпеку цивільних, створюючи бази у школах і лікарнях.

При цьому на сайті організації не було жодного слова про теракт в Оленівці, який стався за кілька днів до публікації звіту.

У Мінкульті також заявили, що Amnesty International збирали свідчення у людей, які перебували у фільтраційних таборах і тюрмах під російською окупацією та, очевидно, говорили під тиском.

Утім, організація заперечувала цю інформацію.

Читайте також: В Ірані силовики вбили 16-річну школярку за відмову співати провладний гімн



Реклама: