Українець вперше увійшов до десятки найкращих вчителів світу

Анастасія Поя — 25 жовтня 2023, 16:44

До десятки найкращих вчителів світу за версією найпрестижнішої світової премії для освітян Global Teacher Prize вперше потрапив учасник з України.

Лауреатом став вчитель української мови та літератури й переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков, повідомляють на сторінці премії.

Своїм досягненням Артур Пройдаков прагне донести світові, що українські вчителі та освітяни продовжують якісно виконувати свою роботу навіть у часи повномасштабної війни.

"Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує", – сказав Пройдаков.

Відомо, що вчитель з міста Кадіївка Луганської області, яка нині є тимчасово окупованою.

Там він мешкав до листопада 2014 року, після чого працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни, а потім – у школі MIDGARD у Києві.

Після 24 лютого 2022 року Артур Пройдаков організував курси з української мови для переселенців, проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу.

Також він – автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн й обіймає посаду виконавчого директора в освітній фундації MriyDiy.

"Сім років ми розвивали рух Global Teacher Prize в Україні, і за цей час наші вчителі не раз потрапляли до списку 50 найкращих. Але десятка фіналістів – це зірковий рівень, освітній авангард.

Це люди (вчителі, які потрапили до 10-ки найкращих – ред.), з якими спілкуватимуться світові лідери, без яких не обходиться жодна важлива освітня подія, люди, які мають позитивний вплив на освіту і від яких надихатимуться сотні тисяч педагогів по всій планеті", – сказала очільниця засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

Читайте також: Global Teacher Prize Ukraine 2022: учителів нагородили за хоробрість під час війни

Ім’я найкращого вчителя планети 2023 року оголосять 8 листопада у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО.

Переможець премії отримає нагороду розміром в 1 мільйон доларів.

Читайте також: Ті, хто формують націю. В Україні оголосили вчителів-переможців премії Global Teacher Prize 2023

Премію Global Teacher Prize інколи називають "Нобелівською премією для вчителів". Її заснував індійський мільярдер та син шкільної вчительки Санні Варкі.

У 2017 році з метою підкреслити важливість педагогів в Україні була заснована Global Teacher Prize Ukraine щорічна національна премія для вчителів-агентів освітніх змін.

Нагадаємо, цьогоріч до списку 50 найкращих вчителів світу потрапили двоє українських вчителів – Артур Пройдаков і Людмила Таболіна.

Читайте також: Відмінник чи "гальорка". Який ви школяр – дізнайтесь у тестіРеклама:

Головне сьогодні