В Україні хочуть створити реєстр домашніх тварин: навіщо він потрібен

— 3 листопада 2023, 17:14

В Україні планують створити реєстр для ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Кабінет міністрів погодив експериментальний проект, який триватиме два роки.

Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, Кабмін підтримав пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства і Міністерства цифрової трансформації щодо впровадження проекту.

Зазначається, що участь у проекті буде добровільною, а реєстрація – безкоштовною. Домашніми тваринами, яких реєструватимуть (за допомогою чіпів), будуть собаки, коти та тхори.

Передбачається, що після реєстрації власник отримає цифровий паспорт домашньої тварини в застосунку "ДІЯ".

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

У відомствах переконані: створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин допоможе отримати інформацію про кількість домашніх тварин, місця їхнього утримання, наявність вакцинації проти сказу та інших інфекційних захворювань, а також дозволить контролювати переміщення тварин.

ВІДЕО ДНЯ

У Мінагрополітики зазначають, що мета реформи полягає в поліпшенні системи управління та контролю за обігом тварин, забезпеченні безпеки та добробуту тварин, а також захисті прав власників та підтримці екологічної стійкості.

Крім того, функціонування Єдиного державного реєстру домашніх тварин має покращити якість електронного врядування у ветеринарній сфері, гармонізувати законодавство з міжнародними стандартами і поліпшити якість ветеринарної допомоги.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні нараховується мінімум 140 тисяч безпритульних тварин.

Ірина Батюк, "УП. Життя"

Читайте також: Собаки чи коти: дослідження показало, чиї власники піклуються про своїх тварин більше

Реклама:

Головне сьогодні