У Львові лікарі провели пацієнтці рідкісну операцію з видалення раку підшлункової залози

Ірина Батюк — 21 листопада 2023, 15:18

Хірурги Лікарні Святого Пантелеймона у Львові виконали операцію Віппла – одну з найскладніших у хірургії органів черевної порожнини. Рідкісне радикальне втручання допомогло врятувати життя пацієнтки з онкологічною недугою.

Як повідомляють у Першому медоб’єднанні Львова, операцію провели 60-річній Марії з Львівщини. Під час планового УЗД, яке жінка проходила навесні, в неї виявили пухлину підшлункової залози.

"Лікарі підозрювали, що в нирках жінки утворилось каміння. Але КТ-діагностика підтвердила: у пацієнтки – пухлина головки підшлункової залози розміром 3х4 сантиметри. Утвір щільно прилягав до портальної і верхньої брижийкової вени", – розповідають у медоб’єднанні.

Мультидисциплінарна команда Центру онкології Лікарні Святого Пантелеймона розробила тактику лікування жінки. Першим етапом стала хіміотерапія.

У пацієнтки виявили пухлину головки підшлункової залози розміром 3х4 сантиметри

Радикальне втручання – операцію Віппла – хірурги змогли провести лише після п’яти курсів хіміотерапії. Працювали одразу двома командами – разом із судинними хірургами. Тривала операція шість годин.

ВІДЕО ДНЯ

"Спершу хірурги видалили частину підшлункової залози, частину шлунка, жовчного міхура та дванадцятипалої кишки. Далі видалили уражену частину портальної та мезентерійної вени, через яку проходить венозна кров до печінки, встановивши натомість штучний протез завдовжки 6 сантиметрів", – пояснили в лікарні.

Операція минула успішно. Вже на 6 добу пані Марія поїхала додому. Її лікування триває: попереду курс хіміотерапії та тривала реабілітація.

Фото: Першого медоб'єднання Львова

Лікарі нагадують: рак підшлункової залози є одним із п’яти найпоширеніших онкологічних недуг в Україні. Найбільша небезпека такого захворювання в тому, що у 95% пацієнтів воно протікає абсолютно безсимптомно.

"Відтак звертаються пацієнти надто пізно, коли пухлина метастазувала та операція вже неефективна. Виявити утвір можна, якщо своєчасно проходити планові медичні обстеження", – наголошують медики.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Львові 18-річній дівчині з раком кісток провели унікальну операцію – пришили ногу задом наперед.

Читайте також: У Львові реабілітують військового, який вивозив полеглих з фронту. Він переніс два інфаркти й інсульти

Реклама:

Головне сьогодні