Президентку Гарвардського університету звинуватили у плагіаті

Анастасія Поя — 22 грудня 2023, 11:19

В американському штаті Массачусетс президентку Гарвардського університету Клодін Гей студенти звинуватили у плагіаті наукової роботи.

Неправильно оформлене цитування виявили в докторській дисертації Гей від 1997 року, повідомляє The New York Times.

Президентку звинувачують у використанні матеріалів з інших джерел без належного зазначення авторства у своїй дисертації. Також в роботі виявили цитування зі щонайменше 5 статей науковиці.

Як повідомляють в закладі, порушення присутні як в коротких фрагментах технічних визначень, так і у скопійованих абзацах, які Гей лише трохи перефразувала.

Президентка Гарвардського університету Клодін Гей. Фото: Adam Glanzman/The New York Times

У деяких випадках Клодін Гей не вказала посилання на інших науковців, повідомили в Гарварді.

Одним із прикладів порушень є скопійовані слова подяки за дисертацію, які нібито вона взяла з книги подяки вченого Дженніфера Гохшильда 1996 року.

Гохшильд писав про наставника, який "показав мені важливість правильного використання даних і слідування за ними без страху чи прихильності", а також "підштовхував мене набагато сильніше, ніж я іноді хотіла, щоб мене підштовхували".

У відгуку на свою дисертацію Гей подякувала своїй сім'ї, яка "підтримувала мене більше, ніж я іноді хотіла, щоб мене підтримували" й додавши слова подяки своєму науковому керівнику Гері Кінгу, який нагадав "про важливість правильного розуміння даних і слідування за ними без страху чи прихильності".

Як повідомили у Гарварді, розслідуванням, пов’язане з науковою роботою Гейл, займається незалежна наглядова рада з трьох членів, що складається з учених, "не пов'язаних з Гарвардом", і які є "одними з найбільш шанованих політологів країни, чий дисциплінарний досвід дозволяє їм провести цей огляд роботи Геї".

Розкрити імена цих науковців в закладі відмовилися.

"Президентка має оновити свою дисертацію, виправивши обидва випадки неправильного цитування", – повідомили в університеті напередодні.

Гарвардський університет. Фото: Adam Glanzman/The New York Times

Політологиня Керол Свейн, яка тривалий час викладала в Університеті Вандербільта й вийшла на пенсію у 2017 році, сказала, що "розлючена" тим, як Гарвард захищає свою президентку.

"Я також стурбована тим, що Гарвардський університет вирішив, що він може переосмислювати поняття плагіату, коли це відповідає його потребам. Для мене це неприйнятно", – сказала вона.

Раніше 7 жовтня президентку звинуватили в антисемітизмі після того, як вона висловилася про напад на Ізраїль з боку терористичного угруповання ХАМАС.

Після цього президентку звинуватили у плагіаті в науковій роботі – 10 грудня в місцевому виданні університету опублікували статтю "Чи є Клодін Гей плагіаторкою?" активіста Крістофера Руфо.

Зазначається, що текст, в якому висвітлюються проблеми з дисертацією Клодін Гей, з'явився в ніч перед засіданням ради директорів, на якому мали вирішити, чи залишиться вона на своїй посаді.

Після того, як 12 грудня рада оголосила, що підтримуватиме Клодін Гей на її посаді, звинувачення про плагіат почали ширитися у соціальних мережах та, зокрема, у виданні The Washington Free Beacon.

Читайте також: "Україна переросла" проблему плагіату: позбулася чи видала індульгенцію?

Нагадаємо, раніше міністра освіти України Оксена Лісового звинуватили у плагіаті.

Після цього Оксен Лісовий подав свою дисертацію на перевірку та обіцяв відмовитися від ступеня, якщо плагіат таки знайдуть.

Не дочекавшися висновків перевірки, міністр відмовився від наукового ступеня, а перевірку дисертації призупинили.

Читайте також: "Рефлорація" українських плагіаторів, або як "рятували рядового" Л

Реклама:

Головне сьогодні