МОН призупиняє процес об'єднання вишів – Лісовий

Віра Шурмакевич — 20 березня, 11:08
МОН призупиняє процес об'єднання вишів – Лісовий
cherriesjd/Depositphotos

Міністерство освіти і науки призупиняє процес об’єднання вишів на період вступної кампанії.

Про це рішення повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

Він нагадав, що 14 березня стартувала реєстрація на цьогорічний національний мультипредметний тест (НМТ). Основна сесія тестування відбуватиметься з 14 травня по 25 червня. Далі розпочнеться вступна кампанія.

"Ми розуміємо, що і вступники, і заклади освіти вже активно до неї готуються. Тож вирішили у цей період не пропонувати на розгляд уряду зміни у мережі ЗВО, крім тих, що вже перебувають на погодженні у ЦОВВ (центральні органи виконавчої влади – ред.)

Йдеться про три проєкти розпоряджень, що стосуються об’єднань ЗВО у Львові, Кривому Розі та Дніпрі", – розповів Лісовий.

Також міністр зазначив, що протягом наступних кількох місяців МОН працюватиме над розробкою плану розвитку окремих об’єднаних університетів і всієї мережі закладів вищої освіти у майбутньому.

Раніше у МОН заявили про наміри зменшити кількість українських ЗВО, аргументуючи таку необхідність тим, що протягом останніх років в Україні скорочується кількість випускників шкіл.

Міністр освіти вважає, що таке рішення матиме низку переваг. Зокрема, у ЗВО будуть більші можливості для розвитку науково-освітнього потенціалу, доступ до інвестицій та можливість сконцентруватися на підготовці кваліфікованих фахівців.

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький розповів про критерії укрупнення закладів вищої освіти, а також заявив, що варто зберегти ЗВО у містах, де живе не менше 100 тисяч людей, а у населених пунктах з кількістю мешканців від 100 до 350 тисяч – залишити максимум два університети.

Він також стверджував, що ректори чинять опір таким змінам у сфері освіти.

Реклама:

Головне сьогодні