Прем’єри тижня: чоловічі розмови, крижана пастка та 13 історій кохання
Роуд-муві по-російськи
"Про що говорять чоловіки" - це екранізація п'єси "Квартету И" - творців злободенних комедій "День виборів" та "День радіо". Зрештою, у "Кавартету И" вийшло рефлексивне роуд-муві про російських інтелігентів, які відчайдушно прикидаються "нормальними пацанами".
За сюжетом картини, Льоша, Слава, Каміль та Саша вирушають з рідної Москви до Одеси на концерт гурту Б2. Мабуть, заради романтики вони їдуть автомобілем і дорогою потрапляють у різні курйозні ситуації. Щоправда більшість пригод все-таки трапляються лише в їхній голові, як от епохальна зустріч меліоратора із Жанною Фріске в готелі "Уют" міста Бєльдяжки або вечірка на кораблі, влаштована для всіх жінок Слави.
На відміну від американських роуд-муві, в яких герої взаємодіють із місцевістю, в яку потрапляють, російський фільм демонструє повністю обезличений простір, який не грає жодної ролі в житті персонажів. Характерів позбавлені і самі герої картини. Про чотирьох друзів ми знаємо лише те, що Слава має репутацію бабія, Каміль розривається між дружиною та коханкою, Олександр не квапиться заводити родину, а Льоша - чесний сім'янин. Все інше, зокрема професії героїв, залишається за кадром. Персонажі настільки подібні між собою, що наприкінці фільму важко пригадати, із чиїх вуст пролунала та чи інша репліка.
Взагалі, "Про що говорять чоловіки" - стовідсотково інтелігентський фільм. При своїй простоті та навіть банальності, стрічка містить алюзії на "Покаяння" Абуладзе та "8 ½" Фелліні. Та водночас, у своїх інтерв'ю "Квартет" наголошує, що їхні персонажі "нормальні люди". Ця гра в піддавки виходить у них не надто зграбно: герої виглядають повними невігласами, коли запитують, хто такий Енді Воргол чи критикують сучасне мистецтво з позицій неосвічених домогосподарок.
Оцінка фільму 4 з 5
"Замерзлі"
Стрічка розповідає про групу сноубордистів, які опинилися у крижаному гірському полоні. Два хлопця та дівчина сіли на підйомник, аби востаннє з'їхати з гори, але застрягли на середині дороги. Після того, як працівники вимкнули ліхтарі на трасі, друзі зрозуміли, що рятуватися доведеться самотужки. Попереду п'ять вихідних днів, коли траса зачинена, а працівники відпочивають удома, тож сноубордистам доведеться докласти неабияких зусиль, аби вижити у льодовій пастці.
Стрічку Адама Ґріна критики сприйняли неоднозначно: на сайті rottentomatoes "Замерзлі" отримали 47% схвальних відгуків. Вердикт критиків проголошує, що "захопливий, страхітливий, напружений та нетривіальний початок не рятує фільм від сценарних хиб та непереконливої гри акторів".
"Future shorts. Все, що вам потрібно - це кохання"
Збірка складається з 13 короткометражних стрічок про кохання із 12 країн світу. Серед них і українська робота - анімаційне відео Олександра Друганова на пісню Смисла.net для сольного проекту Дмитра Шурова Pianoboy.
До збірки входять фільми: "Навіщо це кохання?" Луї Кліші (Франція), "Ґанзфілдська процедура" Кейт МакКарті (Велика Британія), "Смисла.net" Олексадра Друґанова (Україна), "Дівчина у жовтих шкарпетках" Гжеґожа Мускали (Німеччина), "Як не старайся, вона не твоя" Тіма Баллока (Австралія), "Мей Лінґ" Стефані Лансак (Франція), "Пригода у відрядженні" Шона Елліса (Франція), "Забуті племена Нью-Йорку" Керолін та Енді Лондонів (США), "Бувай, ось і все" Торі Мартіенс (Швеція), "Це Японія!" Еріка Тестроута (Канада-Японія), "Втрачений рай" Міхаеля Брезіса та Одеде Бінун (Франція-Ізраїль), "Як я зустріла свого батька" Алекса Монтої (Іспанія) та "Чік" Міхаеля Сохи (Польша).